Laser oraz elektrokoagulacja zlikwidują popękane naczynka

Usuwanie poszerzonych naczynek na buzi jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach medycyny plastycznej, ponieważ coraz więcej ludzi zmaga się z tzw. pajączkami i nawracającym rumieniem.

Jeżeli nieestetyczna siatka rozszerzonych naczynek na buzi cały czas się zwiększa, z kolei pieczenie skóry jest coraz bardziej intensywne, oznacza to, że należy skorzystać z ciągu zabiegów

Pomoc w walce z trądzikiem różowatym

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Cuperosa – są to trwałe rozszerzone naczynia włosowate, jakie prześwitują przez naskórek w postaci „nitek” i większej liczbie tworzą czerwoną „pajęczą sieć”. Rozszerzone naczynka mogą się pojawić na każdym typie cery, jednakże wyjątkowo narażona jest cera cienka, delikatna. Specyficzne pajączki często pojawiają się w okolicy nosa i policzków i brody. Naczynka rozszerzają się i tworzą nieładny rumień pod wpływem bardzo wielu czynników: po wypiciu gorącej kawusi oraz mocnej herbaty, po napiciu się alkoholu bądź też po spożyciu pikantnych potraw, pod wpływem wahań temperatury, pod wpływem niepomyślnych warunków atmosferycznych: mrozu, wiatru oraz promieni UVA, zdenerwowania. Zamykanie naczynek Wrocław. Przed samym zabiegiem lekarz medycyny plastycznej szacuje, z jak dużymi zmianami zmaga się chory, to znaczy jak głęboko znajdują się naczynka oraz jaka jest ich ilość. Na tejże podstawie dobiera stosowną długości fali, która będzie emitowana przez laser czy przez elektrodę. Musimy pamiętać, że co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem nie można stosować ziół fotouczulających jak też leków z kwasem salicylowym. Laser IPL to potoczna nazwa narzędzia, które umożliwia zamknięcie naczynek z zastosowaniem energii świetlnej.

Strategia ta jest przeznaczona dla każdego, kto zmaga się z dostrzegalnymi gołym okiem „pajączkami”. Poszerzone naczynka zostają zamykane z pomocą kinetycznej głowicy, jaka emituje światło o wskazanej częstotliwości. W trakcie zabiegu dochodzi do procesu fototermolizy: światło lasera trafia w głąb naczynka, żeby pozostało pochłonięte przez hemoglobinę, zatem czerwony barwnik krwi. W kolejnym etapie zabiegu wiązka lasera zostaje zamieniona w energię cieplną.
Jeżeli idzie o leczenie trądziku laser także może okazać się pomocny (poznaj szczegóły). Do efektywnych strategii laserowego leczenia trądziku zaliczyć możemy frakcjonowanie nieablacyjne lub zestawienie frakcjonowania z ablacją.