Ładne włosy ozdobą nie wyłącznie dziewczyn

Niegdyś mówiono, że włosy są ozdobą kobiety. W obecnych czasach o to, by nasze włosy pięknie i zdrowo wyglądały dbają nie tylko panie, lecz też faceci. Żeby mieć efektownie wyglądające włosy trzeba o nie dbać a także zapewnić im niezbędne artykuły do pielęgnacji. Jednym z głównych urządzeń, bez których nie uzyska się ładnej fryzury jest suszarka do włosów.

Autor: Zelmer S.A.

Winna ona mieć właściwą moc, od której uzależniona jest prędkość schnięcia włosów. Suszarki nowej generacji posiadają opcję zimnego nawiewu, który wybornie działa na budowę włosa (suszarki do włosów (w ofercie na Powoduje on między innymi to, że powłoka włosa zamyka się, dzięki powyższemu zyska się naturalny wygląd fryzury. Dla dziewczyn marzących o prostych włosach doskonałym wyjściem są prostownice do włosów. Starsze modele prostownic nie były perfekcyjne, gdyż niszczyły włosy (revlon professional polska – NOMENO.PL). Można je było stosować tylko raz na jakiś czas. Te nowszej generacji nie są już niszczycielem naszych włosów a jednocześnie jest wiele preparatów, które chronią włosy przed ujemnym wpływem prostownicy. Innym urządzeniem są maszynki do strzyżenia (zobacz: w sklepie lokikoki). Przy ich zakupie trzeba mieć na uwadze nożyki. Powinno być ono zrobione z materiału nierdzewnego. Oprócz maszynka musi mieć kilkustopniowe ustawienia regulacji obcinania długości włosa.

Prócz odpowiednich urządzeń, dzięki którym pozyskamy upragnioną fryzurę trzeba też zainwestować w odżywki, dzięki którym nasze włosy będą błyszczące, silne i delikatne w dotyku. Firma Hegron ma do zaoferowania różnego rodzaju kosmetyki pielęgnacyjne dla naszych włosów. Może to być dajmy na to balsam, który nadaje włosom naturalną puszystość po umyciu. Poza tym zapobiega on łamaniu i kruszeniu się włosów. W ofercie mają także przykładowo bardzo dobre żele do włosów oraz wiele innych kosmetyków. Jeżeli chodzi o szampony do włosów to powinniśmy wybrać odpowiedni do rodzaju naszych włosów. Przed jego nabyciem należy przeczytać etykietę, czyli skład artykułu. Coraz częściej cenionym sposobem na zdrowe i piękne włosy jest olejek araganowy. Wzmacnia on włosy dzięki zawartości kilku substancji aktywnych a także regeneracyjnych.