Ład jest fundamentem istnienia wszystkich ludzi

Życie jest zbyt skomplikowane, więc układamy wiele spraw, jak nam pasuje, jak łatwiej. Można nazwać to generalizacją, gdy za wszelką cenę chcemy coś uporządkować, można określić to też mianem zapanowania nad uporządkowaniem rzeczy. Z jednego, jak i drugiego rozwiązania rodzi się pewna oczywistość, która mówi nam, że nieważne, jak i co, lecz zawsze będzie wszystko nazywać i segregować. Bowiem taką mamy naturę. Ciężko sobie wyobrazić pracę całych organizmów ludzkich: państwa, miasta, działania bez pewnych ustalonych schematów. Gdyby nie systematyka nie istniałyby nazwy ulic, nie byłoby rejestracji, przez co odróżnialibyśmy samochody po kolorach i znakach szczególnych (zarysowania, uszkodzenia).

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/

Od uporządkowania nie jest też wolna przyroda, przecież pośród zwierząt każdego gatunku istnieje uporządkowanie, której żaden członek stada nie zaburzy.

Niezbędna jest Ci najnowsza treść (http://www.crossjeans.pl/on/jeans/regular) pewnego artykułu? Może pragnąłbyś zaczerpnąć informacji, które opracowaliśmy na następnej witrynie. Zapraszamy!

Zwierzęta są naturalnie mniej skomplikowane od ludzi, więc nawet nie mogą pomyśleć, że coś można zrobić nieschematycznie. Popatrzmy na domowego kota: on żyje, żeby polować, myć się i spać. W żadnym momencie życia nie myśli, że mogłoby być inaczej (choć tak naprawdę nie wiemy, co ma w głowie).

Pokazujemy sobie Ziemię przygotowując atlasy, układamy książki na półkach, a ci co pracują w urzędach na co dzień administrują dużą ilością dokumentów, z których każdy musi odnaleźć się w ogólnym uporządkowaniu. Harmonia istnieje w muzyce, jest rock, metal, rap, w portfelu (metalowe smycze) – są przecież przedziałki na dokumenty, pieniądze i inne przydatne rzeczy. Nawet to czy nosimy przypinkę rockową, metalową czy rapową (przypinki dla fanów muzyki) pokazuje pewien porządek, to czego słuchamy, to, co ma określać naszą spójną osobowość. Kiedy słuchamy rocka, metalu czy rapu na smyczy trzymamy psa, który ma się nas słuchać, rządzimy nim, wyznaczamy granicę jego zachowań i postępować. Porządek dla niego, jak i dla nas jest bezpieczny – pies potrzebuje pana, a człowiek psa. To wzajemne przestrzeganie porządku przynosi same korzyści.