Kupowanie butów w sieci – dobry pomysł czy zupełna katastrofa?

W współczesnych czasach w internecie można kupić praktycznie wszystko – sklepy internetowe wyrastają niemalże jak grzyby po deszczu, a dodatkowo niejednokrotnie kuszą nas ciekawym cenami i z wielkim sukcesem konkurują ze sklepami tradycyjnymi.

Dzisiaj bierzemy pod lupę buty – czy opłaca się kupować je w sieci i jak robić to z głową?
Dobre ceny
Tym, co zwykle przekonuje nas najbardziej do robienie zakupów w sieci, są znacznie niższe ceny niż w wypadku sklepów tradycyjnych. Jeśli weźmie się pod uwagę, jak ogromne potrafią być koszty prowadzenia sklepu tradycyjnego w porównaniu do sklepu on-line, zdecydowanie tak wielka różnica w cenach nie będzie nas już dziwić. Nawet jeśli do kosztu butów doliczy się koszt wysyłki – który zazwyczaj również jest nieduży, a nawet darmowy – wtedy okaże się przykładowo, iż konkretne buty Nike Roshe Run damskie (zobacz szczegóły), które w sklepie tradycyjnym kosztują prawdziwą fortunę, w sklepie on-line możemy dostać za ułamek tej ceny. Jeżeli nie chcesz bez sensu wydawać pieniędzy, sklepy online z pewnością są świetnym rozwiązaniem.
Bezpłatna wymiana butów
buty merrell

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
rękodzieło

Autor: Shauna Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo sklepów on-line proponuje darmową wymianę butów. Równocześnie zgodnie z prawem zawsze można odesłać kupiony w internecie towar bez konieczności podawania przyczyny. Jeżeli zatem okaże się, iż Twoje wymarzone buty Adidas ((zobacz dodatkowe informacje)) na żywo wyglądają gorzej niż na zdjęciach albo zamówiłaś niewłaściwy rozmiar, wówczas bez żadnego problemu będziesz mogła dokonać zwrotu lub wymiany.

Na dodatek część butów, takich jak przykładowo buty Merrell (moje źródła), ciężko jest dostać w stacjonarnych sklepach, zatem zakupy w internecie są praktycznie jedyną alternatywą. Zakupy obuwia w sieci to zatem zdecydowanie znakomite rozwiązanie.