Które kosmetyki powinien stosować mężczyzna?

Kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla mężczyzn jest w drogeriach coraz więcej. Nie za każdym razem jednakże mężczyźni umieją nabyć stosowne kosmetyki dla siebie.
Gama kosmetyków określonych celowo dla mężczyzn częstokroć stwarza komplikacje: mężczyźni kiepsko się znają na różnych „mazidłach”.

Warto jednak zatroszczyć się, by na półce w toalecie znalazło się chociaż kilka najistotniejszych męskich kosmetyków, jakie zapewnią prawidłową pielęgnację a także pomogą zaradzić najczęściej występującym kłopotom urodowym. Codzienna walka z zarostem naraża skórę na podrażnienia. Tym samym istotne, ażeby pianka do golenia zawierały składniki, jakie nawilżą, przykładowo masło kakaowe. Po nałożeniu kosmetyku trzeba chwilę odczekać, ażeby zdążył on zmiękczyć zarost, wówczas jest mniejsze ryzyko podrażnienia. Z kolei po goleniu – użyć balsamy po goleniu (czytaj dalej na tej stronie) lub mleczko, jakie mają również właściwości oczyszczające a także łagodzące.
Wella
Mężczyźni na ogół myją buzię mydłem – jedynie wtedy odnoszą wrażenie, iż skóra jest dokładnie oczyszczona.

Czy zainteresował Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to idź dalej hotele zakopane i przeglądnij tam kolejne zajmujące posty. Nie zwlekaj!

Niestety, mydełko ma odczyn alkaliczny, natomiast skóra kwasowy – po umyciu pH skóry rośnie jak też zwiększa się przepuszczalność powłoki rogowej. Konsekwencją tego jest wzmożona ucieczka wody ze skóry, co daje uczucie ściągnięcia. Należy kupować takowe zestawy kosmetyków męskich (zobacz stronę), które zawierają żele do mycia twarzy. Co jeszcze musi się znaleźć w kosmetyczce porządnego faceta?

Odpowiedni dezodorant to absolutnie elementarny kosmetyk. Dla ludzi pocących się dosyć intensywnie oraz tych, jakim szczególnie zależy na zachowaniu świeżego wyglądu, najlepsze są antyperspiranty. Istotną rzeczą jest także przybornik do paznokci ((poznaj więcej)).