Które kosmetyki można wybierać do włosów kręconych.

Śliczne, czyste włosy bywają wizytówką niejednej kobiety a także zresztą faceta. Jednak to kobiety najwięcej czasu przeznaczają na pielęgnację włosów. Jest to oczywiste, gdyż większość pań ma dużo dłuższe włosy niż mężczyźni. Wizyty u fryzjera jak i domowe kuracje, jest to rytuał który zapisany jest w życiu kobiet.

kosmetyki do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo jak zmiana fryzury, oraz zabieg koloryzacji. Jak wiadomo tak zwane kolorowanie włosów dość często prowadzi do zniszczenia jak i osłabienia struktury włosa. Co za tym idzie nasze włosy pozbawione są połysku, potencji czy życia. Z pomocą przychodzą kosmetyki chenice. Kosmetyki te w zależności, który mamy rodzaj włosów są skrupulatnie przystosowane do trafionego rodzaju. Z wykorzystaniem specjalnej formuły mogą odnowić nawet niebywale uszkodzone włosy.

kliknij po szczegóły

Autor: nosha
Źródło: http://www.flickr.com

Kosmetyki chenice, za sprawą swojej efektywności wkroczyły na stałe w akcesoria większości salonów fryzjerskich. Kosmetyki te stosowane są do każdego rodzaju włosów, jednakże idealnie odnajdują się do pielęgnacji włosów kręconych. Należy powiedzieć, iż włosom kręconym należy przeznaczyć znacznie więcej czasu niż włosom (szkolenia dla fryzjerów – kliknij tutaj) prostym. Tak jak dobór kosmetyków musi być trafny. Bo żadna pani nie chce mieć na głowie siana lecz cudownie skręcone włosy. Szczęśliwie w drogeriach możemy spokojnie kupić szampon do włosów kręconych – ciekawe przykłady.

Gdy będziemy już kupować odpowiednie do naszego rodzaju włosów kosmetyki takie jak szampony albo odżywki bądź inne akcesoria zawsze starajmy się przeczytać skład. Bo to, że mamy włosy kręcone nie oznacza, iż akurat ten szampon do włosów kręconych jest dla nas właściwy. Zdarza się także, że szampon może zaszkodzić naszym włosom lub skórze głowy właściwie przez czynnik, na który możemy być uczuleni.

Uczulenie jest w stanie wywołać łupież jak i także dobrze wyleganie włosów. W takim razie mimo tego w sekundzie, kiedy zdecydujemy się na zmianę szamponu bądź jakiegoś innego preparatu do włosów pójdźmy najpierw po poradę do specjalisty. W tym przypadku najpewniej będzie się udać do dermatologa.