Kto może odnieść korzyść z zabiegu liposukcji

Liposukcja współcześnie staje się jeszcze bardziej powszechna. Na odsysanie tłuszczu zgłaszają się panie w różnym przedziale wiekowym, ale zdarza się też, że korzystają z niej panowie. Operacja nie jest trudna, jednak dość nieprzyjemna. Jest ratunkiem dla tych, którzy w starciu ze zbędnymi wałeczkami tłuszczu próbowali już wszystkiego.

Zabieganie o perfekcyjne kształty

liposukcja

Autor: ELITE
Źródło: ELITE
Moda na nieskazitelną i dobrze zbudowaną figurę pojawiła się wiele wieków temu. Już w starożytności powstawały figury przedstawiające proporcjonalnych facetów i smukłe kobiety. Obecnie w mediach również propagowany jest wizerunek pięknego ciała. Nic dziwnego, że osoby, których figury odstają od wyznaczonych norm, dążą za wszelką cenę do narzuconego wzorca.

Jak przygotować się do odsysania tłuszczu

Choć liposukcja jest popularnym sposobem na pozbycie się kilogramów należy się wczesniej właściwie dostosować. Głównie należy wykonać listę badań. Lekarz zleca je, aby wykluczyć wszelkie ryzyko powikłań. Często jest tak również, że doktor zaleca restrykcyjna dietę oraz ćwiczenia. Wiele zależy od miejsca i ilości likwidowanego tłuszczu (dowiedz się więcej na
liposukcja

Autor: ELITE
Źródło: ELITE

Utrzymanie skutków zabiegu

Odsysanie tłuszczu jest zabiegiem bardzo skutecznym i przynosi szybki efekt. Ale jej efekty nie są długotrwale. Zbieranie się tłuszczu bywa uwarunkowane genetycznie. Nie zawsze wiąże się to z nieodpowiednimi sposobami żywieniowymi i brakiem aktywności fizycznej. W związku z czym tendencja do ponownego zbierania się tłuszczu jest nie do wyeliminowania. Aby skutki pozostały jak najdłużej trzeba stosować dietę oraz być aktywnym fizycznie. Pomocne okazują się także saunę, przez które tkanka tłuszczowa nie zbiera się tak szybko w określonym miejscu.Więcej: .