Skrótowy rejestr damskich toreb, czyli w jaki sposób dobrze je dobierać i nie oszaleć

Ten opis rozpoczniemy w nieco niestandardowy sposób, a mianowicie od pytania: jaki element damskiej garderoby musi bez wyjątku pasować do czółenek? Zdecydowana większość strojniś odpowie, że chodzi w tym miejscu o szalik, względnie jesienne rękawiczki. A my ze swojej strony dorzucimy jeszcze torebki ze skóry oraz te wykonane z tworzywa sztucznego. Mimo że część projektantów wcale nie sądzi, że buty i torebki mają stanowić idealnie dobrany duet, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dokonać małych oględzin damskich torebek.

Torebka damska kuferek skórzany Angela

Autor: Torbs
Źródło: torbs.pl
Klasyczna torba gospodyni, która codziennie udaje się do zakładu pracy, zazwyczaj przybiera tylko jeden wzór. To dość spora sakwa, która mieści we wnętrzu mnóstwo typowo kobiecych kosmetyków.

Dobrze usytuowane trzydziestolatki inwestują tylko w torebki skórzane. Tego rodzaju surowiec jest bowiem bardzo wytrzymały, czyli taki w sam raz na całodzienne wyjazdy do miejsca zatrudnienia. A dodatkowo wprawne i zawistne oko znajomej na pewno dostrzeże tak kosztowny materiał. W ten sposób rzeczona torebka staje się także wyznacznikiem luksusu. Tutaj więcej dla zaciekawionych: asortyment torbs.

Na wyjątkowe okazje, czyli np. na bal noworoczny, każdej elegantce przyda się mała torebka zwana kopertówką. Pełni ona najczęściej funkcje czysto dekoracyjne, bo maleńkie wnętrze mieści tylko naprawdę niezbędne drobiazgi. Na fotografiach umieszczonych w kolorowych czasopismach dostrzeżemy światowe modelki, które z dumą i z uśmiechem na obliczu kroczą po ciemnoczerwonych chodnikach, a w ręku ściskają wspomnianą już tutaj kopertówkę. Interesujące wpisy: przeczytaj.

Z kolei kobiety biznesu wolą całkiem inne fasony. Ponieważ codziennie panie dyrektor są zmuszone nosić ze sobą kluczowe załączniki, to ich torebki są zarówno pakowne, jak i gustowne. Podczas meetingów biznesowych najlepiej wyznaczoną funkcję spełnią. Oczywiście będą one uszyte ze skóry, a ich wnętrze z łatwością zmieści nawet kilka teczek rozmiaru A4. Tego typu torebki z oczywistych względów nie mogą mieć żadnych udziwnień, czyli srebrnych łańcuszków ani niepoważnych motylków. W biznesie liczy się profesjonalny wygląd i tylko skromne aktówki damskie są w stanie zrobić pozytywne wrażenie na klientach. A im lepsze będzie opisane wrażenie, tym większym sukcesem skończy się narada dla naszej kobiety biznesu. I tym samym dochodzimy do konkluzji, że torebka może być dobrym kobiecym sojusznikiem.