Krótki poradnik – w jaki sposób możemy usunąć zmarszczki

Problem z cerą na starość wpływa na to, że czujemy się starsi i mniej atrakcyjni. Powstawanie zmarszczek czy też problemy układu krwionośnego to naturalne procesy, które przechodzimy zwykle inaczej. Co w sytuacji, kiedy przychodzą one zbyt szybko osłabiając przy okazji nasz wygląd? Sposobem na redukowanie zmarszczek jest zabieg u specjalisty w placówce medycyny estetycznej.

medycyna estetyczna

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co
W takim miejscu poza usunięciem zmarszczek zmienimy swoją sylwetkę za pomocą najnowszych technologii czy wypielęgnujemy skórę dłoni i paznokcie. To wszystko pod opieką specjalistów. Zamykanie drobnych naczyń krwionośnych, a więc działania wewnątrz jednego z głównych układów człowieka są możliwe w klinikach dzięki laseroterapii. Dzięki niej usuniemy również drażniące nas owłosienie.

Przy decydowaniu się na takie operacje chwilowo „odmładzające” bierzemy pod uwagę wystąpienie skutków ubocznych. Placówki, takie jak polecana klinika medycyny estetycznej w Krakowie, funkcjonują w oparciu o doświadczoną kadrę, mającą już setki godzin zabiegów, równie wiele samych zabiegów na klientach.

Długotrwałe usuwanie zmarszczek odbywa się przez wstrzykiwanie substancji wypełniających (tzw. wypełniaczy). Na pierwszy rzut oka kojarzymy zabieg z czołem – miejscem szczególnej „identyfikacji”. Jednak zmarszczki to nie tylko przestrzeń między brwiami a włosami. Wypełniaczami skorygujemy kolejne fałdki, które mamy dookoła ust, w okolicach szyi i dekoltu. Wstrzykiwane żele korygują także kąciki na wargach, kształt podbródka, a nawet wyniszczone dłonie.

Efekty naoczne zabiegów estetycznych nie trwają jednak wiecznie. Ich działanie specjaliści oszacowują na (w przybliżeniu) kilka miesięcy do roku. Dokładne odmłodzenie uwarunkowane jest kilkoma czynnikami, m.in. od przyswojenia substancji, stylu życia czy mocy substancji. Wybierajmy substancje, które nie mają przeciwwskazań i które można spokojnie wszczepiać podczas kolejnych zabiegów.

Gładka cera staje się coraz bardziej pożądana. Coraz więcej ludzi sięga po zabiegi u specjalistów dermatologii estetycznej. Najważniejsze w całym procederze pozostaje dokładne przemyślenie tej decyzji. Po zabiegu na skórze rozpoczynamy życie z „odmłodzonym” ja. To od nas zależy jak rozsądnie poprowadzimy kolejne zabiegi.