kremy firmy Vichy, kremy zwalczające skórkę pomarańczową

Każda pani i nie tylko chce mieć zadbaną, gładką cerę. Żaden kosmetyk nie działa na cerę tak świetnie jak krem Vichy. Nawilża, odżywia skórę buzi i ochrania ją przed zanieczyszczeniami, promieniami słonecznymi, lub wiatrem. Priorytetem dla skóry są witaminy.

cellulit, kobieta,

Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime
Najlepiej przyswaja się witamina A, która wyśmienicie wzmacnia skórę i pomaga jej się odbudować, rozjaśnia przebarwienia, zmiękcza naskórek i zapobiega trądzikowi, oraz tworzeniu się zaskórników. Z kolei witamina C ożywia wzrost włókien kolagenowych w skórze głębokiej i w ten sposób dba o jej jędrność i giętkość. Jest również wraz z witaminą E świetnym przeciwutleniaczem, zabezpieczającym cerę przed cząsteczkami aktywującymi starzenie. Krem Vichy na dzień przeważnie ma postać delikatnej emulsji, albowiem mieści więcej wody niż tłuszczu- kremy marki vichy.

Prędko się wchłania i dzięki temu także make-up idealnie się na nim utrzymuje. Natomiast krem na noc posiada więcej surowców tłuszczowych, jest bardziej gęsty i lepiej odżywia. Mieści bowiem skupione, mocniej działające zawartości, dzięki którym cera się odnawia, kwasy owocowe złuszczające martwe komórki naskórka i kwas lipolowy aktywizujący przemianę materii w komórkach. Słusznym rozwiązaniem jest poprosić sprzedawczynię o kilka próbek rozmaitych kremów w saszetkach, albo testerach, ażeby przetestować ich funkcjonowanie na swojej cerze, a dopiero później dokonać zakupu kremu o większej pojemności. Chyba nie ma pani, która nie znałaby słowa cellulit.

kobieta, uroda

Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com
By zwalczyć cellulit, trzeba działać na wielu frontach. Ruch, zmiana nawyków żywieniowych i stosowna pielęgnacja należą do najistotniejszych. Krem na cellulit włącza składniki pobudzające cerę i obkurczające naczynia krwionośne (sprawdź na stronie). Należy je jednak intensywnie wmasowywać dwa razy na dzień. Masaż jest niezwykle znaczący, bo ożywia krążenie krwi i pracę komórek, wspomaga odprowadzanie wody i chłonki z tkanek. Istotą terapii antycellulitowej jest zawsze transformacja stylu życia. Wymagany jest ruch, przechadzki, jazda na rowerze, symetryczne ćwiczenia, które polepszą krążenie i spalą tłuszcz zalegający pod skórą. Ważna jest także prawidłowa dieta.