Kosmetyki dla wyjątkowych włosów – nabłyszczacze i odżywki

Każda dama chce mieć piękne i zdrowe włosy, wzbudzające zachwyt u innych. Kluczem do ich posiadania jest użycie odpowiednich kosmetyków. Oprócz szamponów należy korzystać z odżywek oraz nabłyszczaczy, podtrzymujących i poprawiających wygląd włosów.


Wybór kosmetyku do typu włosów

Odżywki muszą być dobrane do rodzaju włosów. Innych wersji użyjemy dla tych, które się przetłuszczają, innych dla wysuszonych. Za ciężki w strukturze kosmetyk obciąży włosy, a także sprawi, że będą sprawiały wrażenie oklapniętych, a brud szybciej się do nich przyczepi. Z drugiej strony za lekka formuła może nie spełnić naszych oczekiwań. Oferta rynkowa jest naprawdę bardzo bogata. Warto wybrać odpowiadające naszemu typowi włosów, aby cieszyć się przepiękną fryzurą.

Nabłyszczacz do włosów – nie na każdy dzień należy go stosować

włos

Autor: Sarah Zucca
Źródło: http://www.flickr.com

Poza wartościami odżywczymi kosmetyki te dadzą włosom miękkość oraz blask. Nabłyszczacz do włosów jest wszakże kompozycją silikonową, a więc z dodatkiem, który szczególnie jest widoczny u pań z ciemnym owłosieniem, Nie trzeba przesadzać z częstotliwym stosowaniem, codzienna aplikacja tego upiększacza na pewno odbije się na stanie włosów. Łupież kosmetyczny to jedno z zagrożeń, które może nieoczekiwanie „wyskoczyć” u pań codziennie dbających w ten sposób o wygląd włosów.

Nabłyszczacze nie dla krętliwych włosów

Preferuje się używanie nabłyszczaczy do prostych włosów lub ułożonych na tak zwany kok. Nie jest to dyskryminacja pań z falowanymi i kręconymi włosami, jednakże w przypadku tych ostatnich bardziej korzystnym rozwiązaniem na uwydatnienie włosów, na przykład na imprezę okolicznościową, jest zastosowanie innych kosmetycznych zamienników. Z całą pewnością lepszym rozwiązaniem będzie odżywka do włosów i balsam. Ich właściwości jednocześnie podkreślają krętliwość, a także dodają połysku, którym będziemy zachwycać towarzyszy imprezy. Zatem żaden z rodzajów kobiecych włosów nie będzie „pokrzywdzony” w momencie wyjścia w gości.

Kobieca dłoń w rodzinie? Stwórz fryzurę nie wychodząc z domu

Przygotowanie fryzury na sylwestra, wesela lub inne tego typu wyjście? Mając do dyspozycji nabłyszczacz do włosów albo odżywkę i fryzjerski fach w rękach u siostry, możemy postarać się o świetną fryzurę we własnym domu. Na takie okoliczności możemy stosować dodatek w postaci brokatu, reprezentacyjnej spinki.