Kolczyki zrobione z bursztynu – a więc, kolczyki zrobione z klasą!

Bursztyn to tak zwana kopalna żywica, pochodząca z drzew iglastych, która to znana jest człowieczkowi od bardzo wielu, wielu latek. Jak się okazuje, samiutkich odmian tego konkretnego surowca powstało w okolicy 60, choć przeciętny człowiek nie odróżnia ich, skupiając się na fakcie, w jaki sposób on wygląda i najbardziej często jak prezentuje się na przeróżnego odmianach biżuterii, w tym na interesujących nasze osoby dziś kolczykach.

kolczyki z bursztynu

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
..
Biżuteria na letnie festiwale

Autor: Diva
Źródło: Diva
Kolczyki z bursztynu mogą przybierać niewiarygodnie różne formy oraz posiadać przeróżne dodatki, które to uzupełniają bursztyn, bądź nawet akcentują go, wyciągając jego nie udawane piękno. Tego typu biżuteria ma możliwość mieć każdziutki rodzaj „rdzenia”, czyli elementu, na którym to wspomniany bursztyn razem z dodatkami jest umieszczony. Może to być wszystko – żółte i bielutkie złotko, srebro, żelazo, metal i cokolwiek nadaje się, do wkładania do wnętrza uszu. kolczyki wraz z elementami bursztynu jak to już wspomnieliśmy mogą posiadać przeróżne kształty, takiego typu jak na przykład: kwiatki, łezki, czy też kuleczki, nie napomykają już o kolczykach, rodzaju „Handmade”, które tworzone są własnoręcznie, a które to dzięki temu posiadają indywidualne wzornictwo, najczęściej bardzo bogate i przystosowane do nas samych. Dobrze jest wspomnieć, że ceny za tego typu biżuterię bywają bardzo przeróżne – wszystko zależy od rodzaju napomkniętego rdzenia, a także wielkości samiutkiego bursztynku.

Zazwyczaj jednak za maluteńkie kolczyki typu ćwieki zrobione ze sreberka, zapłacimy w obszaru 50 złotych, jednak jeśli chodzi o te rodzaju „handmade” to jesteśmy zmuszeni się przygotować na wyższy koszt, nawet i kilku setek złotych.