Co to jest dermatologia estetyczna?

Lustereczko, powiedz przecie… Ilu z nas nie zadało sobie tego zagadnienia stając przed lustrem? Nawet jeśli wypowiadamy te słowa z przymrużeniem oka to jest w nich cząstka prawdy. No cóż, czy chcemy tego, czy nie, aparycja jest dość istotny i implikuje wiele rzeczy. Nie mówimy tu o wzorach piękna, do których niektórzy bezsensownie dążą, ale o pewnych detalach w prezencji, które nas irytują i wolelibyśmy je odmienić. Z takimi właśnie zadaniami zmaga się dermatolog estetyczny.

dziewczyna

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek należy zaznaczyć, że dermatologia estetyczna to nie to samo, co zwyczajowo rozumiana dermatologia. Ta druga jest obowiązkowa, kiedy mamy przypadłości skórne, mniej poważne, jak trądzik, jak i mocniej dolegliwości, np. nowotwór. Młodsza siostra tradycyjnej dermatologii skupia się w samej rzeczy, jak łatwo dojść do wniosku po samej nazwie, na typowo estetycznej stronie, polepszającej urodę.

Trzeba przyznać, że jest to nowatorska dziedzina w naszym kraju. Kto by bowiem myślał o takich przedsięwzięciach w czasach PRL-u, kiedy to na takie zabiegi pozwolić sobie mogli ci z oszczędnościami i możliwością podróży za granicę, bo wyłącznie tam było to na porządku dziennym. naszych czasach dermatologia – wejdź – estetyczna dalej kosztuje dużo, ale coraz więcej ludzi może sobie na nią pozwolić. zwłaszcza jest to widoczne w dużych miastach, z Warszawą na czele. Warszawa zwłaszcza, jak na stolicę przystało zapewnia największy wybór najlepszych klinik medycyny estetycznej.

Ekscytujący wpis? Jeśli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, ponieważ w witrynie zabiegi odchudzające wrocław, którą tu znajdziesz, również jest coś ciekawego.

Nadrzędną filozofią działania dermatologii estetycznej jest polepszanie własnego wyglądu aparycji, nie jest to jednak operacja plastyczna, podczas której ingerencja chirurgiczna jest bez porównania większa. Pokutuje jednakże w wielu opiniach mieszanie tych definicji, tak jakby te dwie obszary, te dwie terminologie wymawiało się zamiennie. Jest to duży błąd i skrót myślowy. Powoduje to sytuację, że istnieje ogół osób bardzo przeciwnych tego rodzaju zabiegom, tak jakby buzia była własnością ogółu, i można ją poddać pod osąd – „wymodelujemy te usta, czy nie?”.

Tymczasem rację mają zwolennicy dermatologii estetycznej lub po prostu osoby, które nie planują żadnych tego rodzaju zabiegów, ale patrzą na to, jak na normalny zabieg, twierdząc, iż każdy ma prawo decydować o sobie, tym bardziej, jeśli ma ochotę na jakąś drobną zmianę, bo np. nos jest trochę krzywy. Nie musi pytać nikogo o pozwolenie. Tym bardziej, że dzięki takim zabiegom wiele zakompleksionych osób odzyskuje wiarę we własną atrakcyjność – przeczytaj tutaj na