Keratyna – czyli, w jaki metodę zregenerować oraz wyprostować włoski

Masz bardzo zniszczone włosy? zastanawiasz się nad efektywną kuracją? Przemyśl o keratynowej odbudowie włosów!

Keratynowa odbudowa włosów polega na wdrożeniu keratyny „na ciepło” wewnątrz mieszków włosowych, które rozchylają przy pomocy specjalistycznego szamponu.

Dzięki bardzo dużej temperaturze, keratyna „wprasowuje” się wewnątrz włosów, czynią je łatwymi do „ułożenia” – w naszym wypadku wygładzania ich prostownicą albo ustylizowaniu za pomocą suszarki do włosów. Ten konkretny zabieg trwa około 10 minutek oraz używa się na włosy suchutkie i poniszczone, łamiące się lub matowe. Przyjrzyjmy się temu konkretnemu zabiegowi, czyli samiutkiemu prostowaniu.
maszynki

Autor: Frô de maracujá!
Źródło: http://www.flickr.com
Prostowanie keratyna Keratin Polska (znane z brazylijskiego – Brazylian Blow Out/ Brazilian Keratin Treatment) – to zabieg, który opiera się na wygładzeniu, zregenerowaniu oraz odżywieniu każdego pojedynczego włosa, od końcówek po cebule – poprzez calutką długość włoska. Czym jednak bywa sama keratyna oraz dlaczego w tak dobry sposób działa na włosy? Otóż ekstrakt ta bywa naturalnym budulcem własnej skóry, włosów oraz paznokci a także pochodzi z osobistych mieszków włosowych. Gdy włoski robią się suchutkie, zdewastowane albo się wyłamują, to oznaka, że konkretnie Tego substancji zabrakło naszym włosom. Z jakiego powodu jednakże w ten sposób się odbywa? Przyczyn jest niewiarygodnie wiele, najbardziej częste to jednakże częsta układanie włosów i po prostu promienie UV.

Aby zatrzymać jak najdłużej efekt po kuracji, powinno się (ale nie trzeba) w domu stosować kremików, szamponów albo jakiejkolwiek rzeczy przeznaczonej do włosków, posiadającego w swoim składzie keratynę.