Każda kobieta śni o pięknej i idealnej cerze i dobrze naprężonej cerze

Każda kobieta marzy o pięknej i idealnej cerze i dobrze napiętej cerze. Niestety, w miarę upływu lat kobieca skóra staje się sucha i coraz bardziej zniszczona. Właściwa pielęgnacja i właściwe zabiegi do cery suchej zdołają odzyskać jej elastyczność. Cera sucha jest niesłychanie delikatna. W większości wypadków przybiera odcień jasnoróżowy z niewielkimi przebarwieniami.

skóra

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Pod powierzchnią skóry mogą pojawić się zauważalne, poszerzone naczynka. Cerę suchą mogą mieć nawet bardzo młode dziewczyny. W wypadku cery suchej znacznie wcześniej zaczynają pokazywać się pierwsze objawy starzenia. Stosowna pielęgnowanie opiera się na stosowaniu stosownych kosmetyków. Do zmycia makijażu powinno się używać gęste i trochę tłuste wyroby, które wzmocnią barierę ochronną skóry i jej nie podrażnią. Krem do cery suchej powinien być używany codziennie. Nie można zapomnieć o kremowaniu skóry dookoła oczu. Specjalne maseczki z zastosowaniem kremu pomogą ochronić dłużej gładką cerę pod oczami. Przed zmarszczkami można zabezpieczyć też skórę szyi i wokół niej (lichtena do pielęgnacji suchej skóry).

Krem do cery suchej na noc powinien zawierać kompozycje tłuszczowe i nawilżające. Jeśli cera jest wybitnie wysuszona, trzeba wcześniej nałożyć na nią krem nawilżający, a po jakimś czasie krem tłusty. Cera sucha źle toleruje solarium i zbyt długie opalanie. Najlepiej raz w tygodniu zrób peeling enzymatyczny, który złuszczy martwy naskórek i zapewni

krem

Autor: Stephen Bradley
Źródło: http://www.flickr.com

wyższe przyswajanie się kremów nawilżających. Cera (Make-UP Małecka Dorota) sucha jest szczególnie narażona na złe działanie zanieczyszczeń środowiskowych i żywieniowych. Właściwe nawilżenie skóry umożliwi nam wyłącznie woda ze środka własnego układu. W przeciwnym razie cera będzie przesuszona i szybciej pojawią się na niej zmarszczki. Zachowanie świeżej i młodej cery na dłuższy czas jest prawdopodobne właśnie dzięki systematycznemu nawilżaniu. Pielęgnacja skóry suchej to niezbędność. Kremy do cery suchej nawilżające, muszą być stosowane codziennie. W ten sposób można dłużej napawać się gładką, dorodną karnacją bez zmarszczek przez dłuższy czas – dowiedz się więcej o pielęgnacji cery suchej.