Jesień to trudny okres dla kobiecej urody – jak poradzić sobie z kruchymi paznokciami i niesfornymi

Jesienne osłabienie organizmu i niekorzystne warunki atmosferyczne fatalnie wpływają na kobiecą urodę. Polki narzekają na kiepski stan paznokci i niemożliwe do okiełznania włosy. Jak można temu zaradzić?

kosmetyki do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Rozdwajanie paznokci zazwyczaj spowodowane jest złym sposobem posługiwania się pilnikiem. Warto przynajmniej na jakiś okres zrezygnować z piłowania i zafundować sobie skuteczną odżywkę. Aplikowana regularnie, odbuduje płytkę, a rozdwajanie paznokci przestanie być powracającym kłopotem – zobacz więcej. Doskonałym kosmetykiem jest też znana już naszym babciom metoda, czyli rozsmarowanie na płytce osłabionego paznokcia kropelki oleju z rycyny. Wklepany także w w skórę i dłonie, a potem niespłukiwany przez całą noc, skutecznie zregeneruje skórę i wygładzi paznokcie. Jeśli rozdwajanie paznokci stale jednak nawraca, warto dać szansę suplementacji. Preparaty ze skrzypem i ekstraktem z pokrzywy zregenerują nie tylko paznokcie, ale też poprawią wygląd skóry i włosów. Jesienna wilgotność powietrza zdecydowanie im nie sprzyja, wyjątkowo tym skłonnych do falowania. Ciężko zdyscyplinować niesforne włosy, które z powodu wilgotnego klimatu puszą się i opornie poddają stylizacji. W markecie należy wybrać specjalny szampon do włosów kręconych (sprawdź u nas). Jego dostosowana do specyfiki włosów formuła pomoże ogarnąć nawet te najmniej skore do ułożenia kosmyki. Zatrzyma też puszenie, a fryzurka zachowa odpowiedni kształt, bez negatywnego wpływu wilgoci powietrza.

ekscytujący tekst? Jeśli tak sądzisz, to bez ociągania kliknij tu, gdyż na pewno warto zobaczyć także (https://theomarvee.com/excelsi-or/189-lift-ionic-mask-200ml.html) inne pokrewne materiały.

Szampon do włosów kręconych zazwyczaj uzupełnia także odżywka albo maska z tej samej kolekcji.

Dobrze pamiętać o ich regularnej aplikacji. Zregenerują włosy, nadadzą im blasku i miękkości, a jednocześnie wzmocnią działanie szamponu. Żeby jeszcze bardziej je nawilżyć, można wetrzeć odrobinę oleju rycynowego w pasma podczas mycia. Sekretem powodzenia zabiegów jest jednakże ich regularność. Należy pamiętać o nakładaniu odżywki, zażywaniu suplementów i myciu kosmyków dedykowanym szamponem. Wkrótce to zaprocentuje, a jesień nie będzie już tak trudnym czasem dla urody.