Jakim sposobem wybrać buty do biegania

Jedno z najbardziej podstawowych pytań, każdego początkującego biegacza – „w jaki sposób wyselekcjonować obuwie do joggingu ?” Dobór obuwia do joggingu jest nie lada sztuką, jeśli chcesz pozbyć się zwiększonego ryzyka powstania wszelakich kontuzji, pęcherzy oraz innych urazów, przeczytaj ten wpis, który pozwoli ci kupić buciki dobrze dobrane do twej stopy.

Sneakersy New Balance to dobre obuwie do rekreacyjnego joggingu, albowiem dobre buciki do joggingu to takie, które w bieganiu nie będą nas krępować i zapewnią nam komfort użytkowania, będą zwyczajnie wygodne. Jeśli zachwycisz się komfortem już na początku i stwierdzisz, iż buty mają to coś – nie zastanawiaj się i bierz – pod warunkiem, iż przebiegłeś się w nich troszeczkę po sklepie.

buty

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Zwracaj uwagę na rozmiar. W trakcie ruchu twa stopa przesuwa się do przodu o parę milimetrów. Kiedy mierzysz but, upewnij się, że wielki paluch nie styka się z czubkiem buta – ustrzeżesz się pęcherzy. Lepiej zostawić rozstaw jednego centymetra pomiędzy dużym paluchem a czubkiem bucika. Z tej przyczyny twe buty do joggingu są częstokroć o rozmiar większe aniżeli buty do spacerowania. Twa waga się liczy. Przy wadze 90 kg nie wybieramy tego samego modelu bucików, co przy wadze 70 kg. Jeśli ważysz więcej niż 80 kg, wyselekcjonuj buty damskie Sneakers z niezłą amortyzacją, tzn. takie, które mają podeszwę centralną z mocnej pianki jak też dodatkową amortyzacją na pięcie jak też na podbiciu. Pamiętaj że większość damskich oraz męskich butów do biegania, które osiągalne są w sklepach, technologicznie określone są do wagi 75 kg. Więcej na stronie .

Droga utwardzana czy droga polna? Bucik powinien być dobrany do typu podłoża, po którym biegasz.

Jeśli pasjonuje Cię przedstawiana w tym poście kwestia, zobacz treść na stronie (https://www.angelka.pl/fotografia-noworodkowa/), którą prawdopodobnie też uznasz za przydatną.

Na drogi utwardzane wybieraj buciki z dobrą amortyzacją, ponieważ w takim terenie najszybciej się one zużywają. Jeżeli biegasz po drogach polnych, wybierz buty, które znakomicie trzymają stopę oraz mają ząbkowaną podeszwę, dopasowaną do naturalnych przeszkód. Jeżeli biegasz w terenie, poza drożynami bądź drogami, dla własnego bezpieczeństwa wybierz buty Sneakers damskie odpowiednie do tego wariantu terenu (czytaj dalej artykuł). Buty do biegów terenowych powinny być wytrzymałe, dobrze trzymać kostkę a także mieć dobrą przyczepność albo system trwały na ścieranie.

Kiedy oceniać buciki do biegania? Lepiej wybierać buciki pod koniec dnia.