Jakim sposobem bez szwanku opalać się w solarium?

Solaria to niesłychanie modna forma opalania. Z solariów możemy korzystać zawsze, zarówno latem, jak także zimą, dzięki czemu piękną opaleniznę możemy mieć przez pełny rok. Z solariów korzystają zwykle damy, jednakże wśród mężczyzn także stają się one coraz bardziej popularne. W kroczeniu do solarium nie ma nic złego, niemniej jednak korzystając z takiej postaci opalania, musimy zachować wyjątkową ostrożność i pamiętać o bezpiecznym opalaniu. Lecz jak wolno bez uszczerbku opalać się w solarium?

opalenizna

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Przede wszystkim powinniśmy korzystać z profesjonalnych solariów, jakie posiadają wysokiej jakości łóżka opalające oraz nowiutkie lampy – odnośnik. Jeśli lampy w solarium pracowały więcej niż 800 godzin to prawidłowiej zrezygnować z opalania. Bez względu na to czy korzystasz z solarium leżącego czy interesuje Cię bardziej solarium stojące – pomnij o właściwym czasie opalania, z początku nie powinien on naruszać 5 minut. Dłuższa wizyta w solarium zdoła być zła, szczególnie dla osób, jakie posiadają nadzwyczaj jasną cerę.

Gdy Twoja skóra przyzwyczai się do tego typu opalania, możesz wydłużyć czas spędzany na solarium – do 10 minut. Jeżeli dopiero zaczynasz spacerować na solarium, możesz opalać się co 2-3 dni, jednakże nie dłużej niż przez 10 dni. Potem powinno się skrócić czas chodzenia na solarium i opalać się nie więcej aniżeli raz w tygodniu. Osoby, jakie systematycznie chodzą do solarium przez kilkanaście miesięcy oraz opalają się parę razy w tygodniu ryzykują rakiem skóry i innymi sporymi schorzeniami.

W toku opalania wypada również chronić oczy oraz brodawki piersiowe, jakie są niezmiernie wrażliwe. Każdy z nas zasługuje czasami na sekundę radości. Światło lamp solarnych nie tylko przynosi ładną opaleniznę, ale poprawia humor i zapobiega stanom depresyjnym, które często występują z powodu braku słońca. Nie ma więc nic złego w tym, jeżeli wybierzemy najlepsze day spa oraz skorzystamy tam między innymi z solarium. Pamiętajmy wszak o zachowaniu rozsądku i nie lekceważmy niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą zbyt częste oraz za długie opalanie się w solarium.

Może Cię zainteresować –