Jakim ludziom poleca się skorzystać z laserowej depilacji

Depilacja laserowa to jeden z najbardziej słynnych z zabiegów medycyny. Niejednokrotnie wykorzystywana zarówno przez panie, jak i panów. Zawsze poprzedzona jest naradą z medykiem i przeprowadzona przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego profesjonalistę. Laserowa depilacja Wrocław to efektywna i bardzo bezpieczna strategia na pozbycie się niepotrzebnych włosów znajdujących się na skórze.

Depilacja laserowa twarzy

Autor: Elite
Źródło: Elite
Depilacja laserowa jest pewną i trwałą, a zarazem szybką i bezbolesną (gdy zastosuje się znieczulenie) metodą rozróżnianą wśród rutynowych sposobów likwidowania owłosienia. Inne sposoby depilacji niosą za sobą zagrożenie wrastania włosów, pojawienia się odpowiedzi alergicznych, przebarwień, a nieraz powstania blizn po zabiegowych. Epilacja laserowa nie pozostawia tego rodzaju dolegliwości – jest procedurą bezinwazyjną. Polega na tym, iż kosmetolog przykłada głowicę lasera do najpierw przygotowanej skóry. Wysyłana przez laser wiązka ostrego światła jest absorbowana przez melaninę, innymi słowypigment zawarty w cebulkach włosów.

Napęd laserowy jest zamieniany w energię termiczną, co rodzi zniszczenie struktur odpowiadających za zwiększenie włosków, przez co nie odrastają. Czas trwania usługi jest uzależniony od tego, jak obszerną powierzchnię skóry depilujemy i może wynosić od pół godziny aż do nawet dwóch godzin. Wskutek tego wybierając gabinet warto zwrócić uwagę na to, jakiego osprzętu się w nim używa. Każdy gabinet medycyny estetycznej Wrocław ma w swojej ofercie taki zabieg, wystarczy odwiedzić jeden. Solidne usuwanie owłosienia jest jednakże dość drogie. wartość jednego zabiegu zależy od tego którą partię skóry chcemy naświetlić i waha się od 140 zł do 10000 zł.

Poważanygabinet medycyny estetycznej Wrocław ma instrukcję do której należy się dostosować tuż przed zabiegiem, by wszystko przebiegło pomyślnie. Co najmniej miesiąc przed zabiegiem trzeba zrezygnować z opalania, także w solarium. Przez cztery tygodnie przed zrealizowaniem depilacji laserowej nie należy korzystać z depilatorów elektrycznych, wosku i pozostałych metod, które wyrywają włoski razem z cebulkami. Trzeba też odstawić niektóre kosmetyki, zioła fotouczulające jak również preparaty zawierające beta-karoten. Z kolei przez tydzień przed nie wolno również wykorzystywać peelingów.