Jakie nowe techniki i związki może zaproponować klientom współczesny przemysł kosmetyczny.

Współczesna kosmetologia oferuje coraz więcej możliwości kobietom, które pragną ładnie i młodo się prezentować. Dotyczy to nie tylko nowych związków, które pozwalają na uzyskanie niezwykłych rezultatów, lecz również bardzo nowoczesnych technik, przykładowo takich jak coraz chętniej używane lasery. Do takich technik można także zaliczyć nici liftingujące, które pozwalają na znaczną poprawę wyglądu skóry bez konieczności stosowania typowych metod operacyjnych.

twarz kobiety

Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com
Używa się je nie tylko na twarzy, ale także na brzuchu, udach, piersiach i ramionach . Stosowane aktualnie nici wchłaniają się w ciągu roku, zawierają między innymi kwas polimlekowy, jaki wzmacnia jeszcze odmładzające rezultaty. Sama metoda będzie polegać na wprowadzeniu nici przez nieduże nakłucia za pomocą specjalnej igły. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i trwa przeciętnie nie więcej niż godzinę czasu. Duża poprawa wyglądu będzie już widoczna zaraz po zabiegu, a na optymalne efekty trzeba poczekać kolejne parę tygodni.

Natomiast jeżeli chodzi o związki aktualnie stosowane podczas kosmetycznych zabiegów, to niekwestionowanym królem będzie tu kwas – http://englander.com.pl/medycyna-estetyczna-wroclaw/kwas-hialuronowy-wroclaw/ – hialuronowy (poznaj korzyści z zastosowania). Nie bez podstawy obecnie się go uznaje za eliksir młodości, gdyż jego wykorzystanie jest niezwykle wszechstronne, również zaawansowana medycyna coraz częściej korzysta z tego, co potrafi. Sam kwas naturalnie występuje w naszych ciałach, głównie w płynach stawowych i skórze, a jego głównym zadaniem będzie wiązanie wody.

I to ten mechanizm właśnie działa w skórze, a jego zaburzenie będzie powodować zmarszczki i wiotczenie. Jeśli ilość kwasu będzie się zmniejszać, to się niszczą włókna kolagenowe i to właśnie jest przyczyną problemów z wyglądem skóry. Dlatego też kwas ten jest składnikiem coraz większej ilości rozmaitych kremów na odmładzanie, a także będzie się go wykorzystywać w eliminacji zmarszczek. Kwas wstrzykuje się pod postacią elastycznego żelu, który powoduje wypełnienie zmarszczki i wygładza tym samym skórę. Efekty są od razu widoczne i utrzymują się przez okres nawet jednego roku.