Jak zmieniał się sprzęt do golenia przez minione lata, dlaczego warto wrócić do tradycyjnych technik

Zadbany mężczyzna to mężczyzna bez zarostu, to jedna z najważniejszych zasad która dotyczy odpowiedniego wyglądu. Aktualnie, w erze maszynek z wieloma ostrzami i golarek elektrycznych raczej nie będzie żadnych problemów. Producenci sprzętu co rusz dodają coraz to nowe ostrza do maszynek, pianki niemalże same się rozsmarowują na twarzach, a jeśli ktoś zdecyduje się załatwić wszystko bez żadnego ostrza, to do wyboru będzie miał wiele elektrycznych urządzeń.

akcesoria do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz to wszystko kosztuje, i to wcale niemało, przeciętny face na kosmetyczne akcesoria potrafi wydać blisko sto złotych, a w końcu to mężczyźni to połowa ludności na ziemi. Niestety ta pogoń za kolejnym dołożonym ostrzem czy paskiem nawilżającym nie będzie w trosce o twarze panów, ale o konta firm produkujących.

Czy zainteresował Cię tekst? Tak? To nadchodzimy z informacją, że zrobiliśmy dla Ciebie darmowe wejście do kolejnych opisów pod tym linkiem.

Dawniej kupując zestaw do golenia truefitt &hill miało się go na lata. Solidnie zrobiony, z materiałów najwyższej jakości, potrzebował tylko wymiany żyletek na nowe.

Jednak przy tego typu polityce koncerny światowe nie mogłyby zarabiać, a na maszynkach, jakie po jednym goleniu trzeba będzie wyrzucić zarobić już można faktycznie sporo. Obecnie coraz więcej mężczyzn jest zdania, że duża ilość ostrzy wcale nie będzie się lepiej sprawdzać podczas golenia, i wracają oni do typowych brzytew lub maszynek na żyletki. Co prawda takie golenie zajmuje dużo czasu, bo przecież należy przygotować krem harris, następnie go rozprowadzić specjalnym pędzlem Baxter California na twarzy, a później dopiero delikatnie zgolić zarost.

Golenie było kiedyś rytuałem, trwającym niekiedy i kilkadziesiąt minut, ale dawał on wiele satysfakcji i przyjemności. I obecnym mężczyznom trochę tego brakuje, dostrzegli oni że przez technologiczne nowości zaczęli coś tracić. Stąd też bierze się rosnąca popularność typowych sposobów golenia. Powstaje coraz więcej sklepów które oferują najróżniejsze brzytwy, maszynki i akcesoria, i bez przerwy zyskują one kolejnych klientów. Panowie wiedzą bowiem, że za tradycyjne golenie nie tylko znacznie mniej zapłacą, lecz jego efekty będą dużo lepsze.