Jak wygląda depilacja laserowa? Czemu warto się na coś takiego zdecydować?

Depilacja laserowa jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Poprzedzona konsultacją z lekarzem, a następnie wykonana przez dobrego i mającego doświadczenie specjalistę jest najbardziej skuteczną oraz bezpieczną dla ludzi metodą, z której korzysta coraz więcej osób. Kosmetolog zbliża głowicę lasera do wcześniej przygotowanej skóry. Wyemitowana tak wiązka silnego światła wchłaniana jest przez melaninę, jest to barwnik zawarty w cebulkach włosów.

depilacja laserowa

Źródło: foter.com
Impuls lasera jest zamieniany w energię cieplną, co ma wpływ na zniszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosków, to sprawia, iż nie rosną od nowa. Pamiętajmy, że dobre zabiegi robione są w wyspecjalizowanych klinikach, przykładowo depilacja laserowa Wrocław (polecane miejsce). Tego typu zabieg może spowodować pewien dyskomfort, jak również uczucie szczypania i pieczenia. Czucie tego typu dolegliwości jest jednakże całkiem indywidualne oraz zależy od naszej odporności na ból. Po przeprowadzeniu depilacji laserowej skóra może być czerwona, pojawiają się obrzęki.

Normalnie zanikają już po kilku godzinach, jednak jeżeli mamy dość wrażliwą skórę, to są w stanie utrzymywać się czasem przez parę dni. Czas takiego zabiegu uzależniony jest od tego, jak dużą powierzchnię skóry depilujemy. Może to trwać od pół godziny do czasem dwóch godzin. Stąd też wybierając gabinet dobrze jest zwracać uwagę na to, jakiego sprzętu się tam używa. Innowacyjne lasery diodowe bez wątpienia dosyć mocno skracają trwanie zabiegu, a to dzięki dodatkowej głowicy o sporej powierzchni zabiegowej. Nowoczesny sprzęt umożliwia także na zmniejszenie odczucia bólu oraz otrzymania zamierzonych rezultatów przy użyciu niższych energii.

Aby depilacja laserem skończyła się sukcesem, a jej rezultat był jak najbardziej trwały, to konieczne jest, aby wykonać kilka zabiegów w odstępach czasowych, które wynoszą od sześciu do dwunastu tygodni. Laser oddziałuje tylko na włosy, które są w fazie wzrostu, nie wpływa natomiast na takie, jakie są w stanie spoczynku. Depilacja laserem to jeden z paru rewelacyjnych zabiegów, kolejny to dla przykładu usuwanie rozstępów, tak samo powszechny . Korzysta z niego wciąż więcej ludzi. Nie ma się co temu dziwić, ponieważ skutecznie poprawiają wygląd, oraz są bardzo wygodne jeżeli chodzi o dbanie o nasz wygląd.