Jak ulepszyć wygląd skóry? Decydując się na fachowe zabiegi czy korzystając z domowych sposobów?

Każda kobieta marzy o gładkiej skórze, by to osiągnąć często poddaje się wielu bolesnym zabiegom, jakie przynoszą rezultaty, ale niestety na niezbyt długo.

depilator

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com

Maszynki elektryczne lub depilacja woskiem umożliwia pozbyć się utrudnienia na kilka dni do maksymalnie 3 tygodni, a najbardziej skuteczna metoda – „zabieg depilacji laserowej” jeszcze jakiś czas temu był kojarzony z koniecznością wizyty w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Od niedawna zabieg depilacji laserowej można przeprowadzać samodzielnie w domu przy zastosowaniu nowości, którą jest domowy depilator laserowy. Producent, jak i fachowcy deklarują, iż jest to urządzenie zupełnie bezpieczne w użyciu, wiadomo pod warunkiem, że nie mamy na poddawanych depilacji częściach ciała jakichś śladów chorób skórnych, czy też świeżej opalenizny.

Depilator laserowy działa na zasadzie imitacji wiązki światła, jaka likwiduje włosy razem z cebulkami i mieszkami włosowymi, dzięki czemu włos wypada więc na dość długi czas skóra pozostaje gładka (sprawdź jak wygląda peeling). W ciągu jednego zabiegu nie każdy z mieszków w fazie aktywnej (anagen) są usunięte, żeby osiągnąć odpowiednią redukcję włosów, zaleca się przeprowadzenie dużej ilości zabiegów w czasie sugerowanym przez producenta. Następne zabiegi mają na celu usunięcia aktywnych mieszek, jakie nie zostały zniszczone podczas uprzedniej sesji. Po kilkukrotnym użyciu włosy odrastają zdecydowanie wolniej, są rzadsze oraz bardziej jasne.

Trzeba też zwracać uwagę, zanim nabędziemy depilator, że depilacja laserowa nie jest odpowiednia dla skóry o ciemnej karnacji, a także nie zadziała w przypadku białych włosów oraz siwych. Być może jednakowoż potrzebna jest fachowa depilacja? W takiej sytuacji najbardziej pewna jest wizyta w klinika estetyczna Miracki Warszawa. Tam robione są różnorodne zabiegi, czyli jak najbardziej depilacja (dermamed.com.pl/oferta/epilacja) laserowa , lecz także peeling chemiczny i tak dalej. Wszystko po to, ażeby skóra była piękna, jak nigdy wcześniej. Tego rodzaju zabiegi zapewniają też większą pewność niż domowe metody, przede wszystkim z tego powodu, że są bardziej efektywne. Wyniki są w większym stopniu zadowalające, my zaś mamy potwierdzenie, że zabieg został przeprowadzony jak najbardziej profesjonalnie.