Jak sprawa się ma z tym goleniem w obecnych czasach? Czy powraca się do klasycznych metod golenia?

To zdecydowanie domena mężczyzn – golenie. To coś co jest dobrze znane każdemu panu, co pojawia się w jakimś momencie życia i pozostaje już do końca. Nieistotne, czy mamy bujny zarost, który odnawia się bardzo szybko, czy też niezbyt intensywny, o którym nie nie ma potrzeby ciągle myśleć, nie obejdzie się bez właściwej pielęgnacji.

brzytwa

Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawe jest to, że młodzi chłopcy nie mogą się doczekać zarostu i zazdrośnie spoglądają na starszych uczniów z wyższych klas, a potem zarost jest czymś tak powszechnym, a nawet nużącym. Nie pamięta się o tych dniach, gdy marzyło się o takiej dorosłej brodzie. Później kojarzona jest jedynie z obowiązkiem, nudnym zajęciem, bez którego trudno się obejść. Rzecz jasna, nikt nie przymusza do golenia, można posiadać brodę długą jak Mikołaj, jednak nie zawsze prezentuje się to dobrze.

Dzisiaj zarost jest jednak coraz bardziej modny. Tak zwany “styl drwala” określa mężczyznę, który ubiera się bardzo męsko i posiada dość obfitą brodę. W ślad za tym idą także różne zmiany. Bo jeszcze niedawno najpopularniejsze były nowej technologii elektryczne maszynki do golenia. Tak naprawdę jeśli mówimy o naszym kraju, to po czasach komuny ta zmiana była dość duża. Zanim pojawiły się takie udogodnienia stosowało się proste maszynki do golenia, po czym w latach dziewięćdziesiątych bardzo się to zmieniło – pojawiły się nowoczesne, elektryczne maszynki, z których każdy zaczął korzystać. Dzisiaj wraca to co dobre oraz rzeczywiście męskie, czyli maszynka na żyletki oraz brzytwa do golenia. Przeróżne firmy zyskują na takim produkcie, lecz w szczególności te, które kultywują to klasyczne golenie. Nie mówiąc już o takich, które te kultowe produkty dano temu wypuszczały na rynek. Powrót do swoich klasycznych wyrobów jest dla niech często odkurzeniem starych pomysłów dorzucając do nich trochę dzisiejszego designu.

Do tych marek możemy zaliczyć Truefitt & hill. W naszych miastach coraz częściej możemy zobaczyć salony przeznaczone dla mężczyzn, w których można upiększyć swoją brodę (Polecamy Truefitt & Hill woda kolońska). Nie chodzi natomiast o to, żeby hodować brodę, która będzie żyła własnym życiem.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeśli chcesz zgłębić więcej – odwiedź odnośnik (http://www.restylane.pl/) a z pewnością poznasz wiele ciekawych faktów.

Ważne jest, aby była ona wypielęgnowana. O swoją brodę mężczyźni powinni dbać, staje się ona jeszcze bardziej oznaką męskości.