Jak golić się i dbać o męski zarost – wskazówki

Przyszła moda na zarost. Panowie zapewne cieszą się z tego, że bujny zarost znów jest modny, ale nie oznacza to, że mogą oni przeznaczyć mniej czasu na jego pielęgnowanie. Ładna broda czy wąsy wymagają czasu. Idealne golenie nie będzie szybkie a także wymaga pewnej rutyny pielęgnacyjnej. Na początek musisz rozszerzyć pory. Możesz na przykład to zrobić przykładając do buzi zmoczony ciepłą wodą ręcznik na ok. sześćdziesiąt sekund. Poprawnie byłoby golić się przykładowo po wyjściu spod natrysku.

Mężczyzna z zarostem

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Oczyść buzię przy pomocy peelingu. Może to być żel przykładowo ze zmielonymi łupinami orzechów. Usunie martwy naskórek, jaki może blokować ostrza a także prędzej je tępić. Spłucz ciepłą wodą. Następne potrzebne artykuły do golenia to oliwka przed goleniem (ażeby nawilżyć skórę. Później wmasuj krem ewentualnie piankę do golenia. Zanim poczniesz golić się, powinna „poleżeć” na włosach minimum dwie minuty. Z jakiego powodu?

Dlatego że tyle czasu zajmuje piankom do golenia ich należyte działanie. Składniki muszą mieć czas, aby spenetrować włosy. Jeżeli ogolisz się po przykładowo dwudziestu sekundach, tak naprawdę golisz suchy włos oraz zwiększasz ryzyko podrażnień.

Jeśli opisywany artykuł jest dla Ciebie ciekawy, nie wahaj się i zobacz szczegóły w treści (https://www.antykistarocie.pl/) – poznasz jeszcze bardziej szczegółowe dane.

Rozpocznij golenie „z włosem”. Polecam golarki tradycyjne. Po 2 pociągnięciach przepłukuj ostrze. W ów sposób unikniesz podrażnień oraz zminimalizujesz ilość wrastających włosków. Nie przyciskaj ostrza, kiedy się golisz. Później ogol się „pod włos”. Spłucz wszystko czystą wodą. Wsmaruj balsam nawilżający. Pod spodem wskazówki pomagające pożegnać się z podrażnieniami: Nie gol się zbyt prędko.

Gol się pierw z włosem, a nie pod włos. Nałóż piankę na co najmniej dwie minutki przed zaczęciem golenia. Czyń krótkie pociągnięcia i regularnie opłukuj golarkę. Ostrożnie z pianką. To nie jej ilość pomaga się golić, a składniki, jakie wcześniej mają czas, żeby zadziałać. Za dużo pianki wręcz utrudnia golenie, albowiem oddala ostrze od skóry. O ile jesteś bardzo podatny na podrażnienia, wymień maszynkę na taką, która ma mniej ostrzy.przejdź do oferty platforma dla firm platforma dla firmRzecz jasna unikaj kosmetyków ze spirytusem. Nie używaj ręcznika, by oczyścić ostrze. Nie zostawiaj także golarki w wilgoci i wodzie, bo zardzewieje. Regularnie wymieniaj ostrza. Jeżeli masz gęsty zarost, wymieniaj je co 2 golenia. Stosuj kosmetyki do brody .