Zacięcia w trakcie wieczornego golenia – jak sobie z nimi poradzić?

Zacięcie przy goleniu boli każdego mężczyznę. Z drugiej strony jest to całkowicie wytłumaczalny, a ponadto rozumiany powód, przez który skóra twarzy goi się przez kilka dni. Dzięki używaniu firmowych żeli po goleniu, bogatych w składniki szybko-gojące, proces ten można skrócić bardzo zdecydowanie.

Golenie „firmówkami” przyspiesza gojenie
Umiejętności przy goleniu są niewątpliwie najważniejszym wyznacznikiem powodzenia oraz ostatecznego rezultatu tej czynności. Bez właściwej wprawy, znajomości zarostu nie pomoże nawet najlepsza maszynka, komplet akcesoriów dedykowany od firmy dr Harris czy Baxter of California, czy ciągłe balsamowanie twarzy (Baxter of California – żel). Zbagatelizowanie wrażliwej skóry twarzy, nieprawidłowy kąt przy stawianiu maszynki powodują prawie zawsze urazy. Tego typu postępowanie zawsze skończy się krwią przed lustrem.

kosmetyki do golenia

Autor: András Bögöly
Źródło: http://www.flickr.com

Dojrzali panowie, którzy nie śpieszą się z goleniem, mogą jednak potwierdzić inną zależność – jeśli w przypadku słabszej żyletki nie ogoliliby się solidnie, lepszą „pięcioostrzówką” tak naprawdę nie muszą się poprawiać. Kremy po goleniu dadzą skórze męskiej twarzy wilgotność, gwarantują też szybkie gojenie się po występujących zacięciach. Do wytamowania ran posłuży także ałun, dostępny choćby jako dezodorant w sztyfcie. Jego funkcje nie ograniczają się wyłącznie do goleniowej kwarantanny – ałun jest także wspaniałym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z organizmu (ałun – zobacz więcej). Stąd też stosowany w praktycznym opakowaniu jako sztyft, posłuży panom przez nawet rok.

Ostrożności nigdy za wiele
Pośpiech na co dzień sprawi, że na wiele czynności, także golenie, nie będziemy mieli czasu. Często w najlepszym przypadku możemy na nie poświęcić kilka minut. Wtedy łatwo o zacięcie się, które jest spowodowane naszą nieuwagą i zbytnim pośpiechem.

maszynka do golenia
Warto wówczas zastanowić się nad czynnością, której widocznie poświęcamy zbyt mało czasu. Zgolenie włosów na twarzy to nie jest kwestia jednego szybkiego ruchu pędzelka oraz żyletki, a wielu panów niestety właśnie w ten sposób wykonuje tę czynność. Zanim postawią na droższe kosmetyki niech zastosują prostą radę – niczym kierowcy na drodze – do serca. Spowolnienie golenia, wydłużenie ruchów oraz poprawki (golenie z i pod włos) niewątpliwie przyczynią się do zmniejszenia zacięć i odczuwanego bólu.