Jak pachnieć z klasą – czyli co mieć na uwadze przy wybieraniu najlepszych perfum

Perfumy są jak druga skóra. Są dopełnieniem idealnie dobranego stroju, podkreślają osobowość stosującej je osoby. Lecz niestety zwykle bywa tak, że zapach, który został niewłaściwie wybrany, gryzie się ze wizerunkiem danej osoby, stwarzając dysonans w odbiorze całości. Sam właściciel zapachu który gryzie się z naturalnym zapachem skóry, może czuć się źle, otulony takimi aromatami.

drogeria

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
W skrajnych przypadkach perfumy, szczególnie mocniejsze korzenne lub orientalne nuty mogą powodować bóle głowy, brak koncentracji albo ogólne rozkojarzenie.

Jeśli tematyka, która została zaprezentowana w tym artykule jest warta Twej uwagi, to dodatkowo zobacz link w serwisie (http://www.europejska-dermo.pl/pl_PL/).

Tutaj również powodem może stać się niewłaściwy dobór perfum. Bardzo istotne jest, by były to oryginalne perfumy . Najczęściej mieszaniny tanich składników uwalniają mocno drażniące składniki.

Wyróżnia się pewne grupy zapachów, które są większym wyzwaniem dla stosujących je osób. Są intensywne, dlatego trzeba ich używać bardzo oszczędnie, ponieważ duża ilość uwolnionych olejków zapachowych może doprowadzić do migreny nie tylko osobę ich używającą, ale też najbliższe otoczenie, które chcąc nie chcąc zmuszone jest również wdychać nielubiane aromaty. Intensywność zapachu powoduje również, że nie nadaje się on na każdą okazję, w szczególności nie nadaje się na co dzień, do pracy. To perfumy dobre na szczególną okazję, jak na przykład randka, impreza rodzinna lub towarzyska.

Więcej informacji o rożnego rodzaju perfumach: www

Grupy zapachów szczególnie intensywnych albo charakterystycznych to przede wszystkim perfumy orientalne, szyprowe czy korzenne. W nich właśnie znajduje się większa ilość olejków uważanych ogólnie za ciężkie. To również grupa zapachów które mają tyleż samo zwolenników, jak i przeciwników. I jest to zrozumiałe, gdyż przy zdecydowanie wyrazistych zapachach nie da się pozostać wobec nich obojętnym. Zatem albo się je lubi, albo (ciąg dalszy tego materiału> Angelka Photography) ich nie toleruje. Tak samo wśród twórców perfum daje się znaleźć kilku takich, których znakiem charakterystycznym były i są ciągle zapachy intensywne i wyraziste. Należą do nich na przykład perfumy Paco Rabanne, stare zapachy Diora czy Givenchy, spora grupa od Thierrego Mugler oraz oczywiście wszystkie zapachy z bliskiego wschodu.