Jak odpowiednio przygotować się na urlop w górach?

Jak odpowiednio przygotować się na wakacje w górach? Trzeba zabrać właściwe stroje jak też dodatki. Wypoczynek w górach latem nie różni się wbrew pozorom od tego nad wodą. W górach również się opalamy, chodzimy a także korzystamy z basenów. Co zapakować, żeby być modnym na stoku latem?

zobacz

Autor: KEEN

Na pewno okulary przeciwsłoneczne. Promieniowanie w górach bywa ogromnie silne. Warto zwrócić uwagę na jakość szkieł, które koniecznie winny być wyposażone w filtr ochraniający przed promieniowaniem UV. By się wyróżnić, sięgnij po designerskie szkła, atrakcyjny wzór, kolor, tworzywo wykonania, (przykładowo tworzywo sztuczne z metalicznymi fragmentami). Możesz wybrać modele z niezwykłymi odcieniami szkieł. Jakiej wielkości okulary nosić? Mogą być to modele z dużymi szkłami, w wydaniu uniseks. Dalej bardzo na czasie są pilotki z kolorowymi szkiełkami i cieniutkimi oprawkami.

Wygodny oraz przestronny plecak z wieloma kieszonkami z pewnością jest niezbędnym elementem górskich, pieszych i rowerowych ekspedycji. Alternatywą dla plecaków są worko-plecaki względnie worki, które to chętnie wybierają mężczyźni. Worki pojawiają się w różnorodnych kolorach a także rodzajach, z jedną przegrodą, ponadplanową kieszenią, na ściągaczu albo sznurowane. Modne są worki w barwach fluoroscencyjnych, z humorystycznymi napisami a także te wzbogacone o dodatkowe elementy, jak choćby skórzane nadruki, naszywki, plastykowe i metalowe piny, plastikowe aplikacje, itd.

Spodnie dresowe. Są przede wszystkim praktyczne, ale i dobre na bardzo wiele okazji. Posłużą ci w czasie górskiej rekreacji, wędrówek oraz przechadzek, ale też będą świetne na bezczynne popołudnia jak też wieczorne grillowanie. Spodnie dresowe sprawdzą się na pogodę i niepogodę. Jeżeli pragniesz być modny, weź z sobą bardziej streetowe modele zwężane ku dołowi, z opuszczonym krokiem, z ponadprogramowymi kieszeniami, dresy typu alladyny, wielokolorowe. Więcej ciekawych ofert: buty trekkingowe w góry.

buty the north face

Źródło: www.livefortheoutdoors.com

Bardzo ważna kwestia – wygodne buty trekkingowe, ponad kostkę co może ochronić przed jadem ewentualnej żmii. Pogoda w górach lubi płatać figle. Musisz być gotowa na każdą ewentualność. Tylko starzy górale wiedzą, kiedy nadciągnie nagły deszcz czy burza. Przydać ci się może kurtka Parka damska przeciwdeszczowa, którą można bez trudności zwinąć oraz spakować do plecaka. Do tego przyda się składana parasolka, a również kalosze.