Jak nowoczesna dama kupuje wierzchnie ubranie na jesienną aurę

Listki na koronach drzew zaczynają żółknąć, dając tym samym sygnał, że nieubłaganie zbliża się jesień, czyli pora roku kojarzona powszechnie z kapuśniaczkiem. Kolejny wrześniowy dzień warto rozpocząć nie tylko wyborną kawą i zakupionym w piekarni ciastem, ale i sprawdzeniem, czy na półce w przedpokoju leży solidny deszczochron. Podczas ulewy z silnym wiatrem może on jednak zawieść, a jego właściciel powróci do mieszkania mokry i naburmuszony. Biorąc pod uwagę przedstawioną wyżej sytuację, wiele osób decyduje się na kupno specjalnego odzienia na niepogodę.

kurtka

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Niekoniecznie musi to być zwyczajna peleryna przeciwdeszczowa lub płaszcz ortalionowy. Styliści rekomendują tak samo szykowne, jak i praktyczne odzienie, czyli kurtki damskie przeciwdeszczowe, które świetnie uzupełnią każdą kobiecą szafę.

Koniecznym elementem składowym kurtki jest oczywiście kaptur: szeroki, obszyty miękkim futerkiem bądź mniejszy i już bez żadnych ozdób. Kurtki damskie przeciwdeszczowe mają za zadanie ochraniać przed późnojesiennym chłodem i powodować zazdrosne spojrzenia naszych przyjaciółek. Żadna z dam nie będzie szczędzić wolnych chwil na spacerowanie po butikach i szukanie najmodniejszego, ale i oryginalnego modelu.

Przechodzenie od jednych sklepowych drzwi do drugich jest dla elegantek ogromną przyjemnością, a dla facetów, którzy im towarzyszą, prawie torturą. Czasami w galeriach handlowych można ich zobaczyć, jak siedzą na ławeczkach postawionych na pasażach i gapią się w swoje smartfony. W tym samym czasie ich żony z wielkim zacięciem przerzucają wieszaki w dziale kurtki damskie przeciwdeszczowe w poszukiwaniu najwłaściwszego egzemplarza.

Bywa, że nawet cały dzień trzeba poświęcić na znalezienie odzienia spełniającego wszystkie kryteria postawione przez kupującą. Kurtka nie może być za długa, ani za krótka. Jej sposób uszycia ma uwydatniać walory damskiej sylwetki, a najlepiej, żeby ją trochę wysmuklał. Ponadto obligatoryjnie musi pasować do wiszącej w szafie popielatej miniówki i opiętych portek jeansowych zakupionych rok temu na wyprzedaży.

Jak widać zakup kurtki bywa nierzadko sprawą priorytetową. Może nawet okazać się, że małżonkowie zajęci zakupami zapomną na śmierć o produktach spożywczych koniecznych do przyrządzenia wieczornego posiłku. Lodówka będzie świecić pustkami, ale za to w kobiecej szafie zawiśnie piękna i gustowna kurtka.