Jak nie zrujnować sobie kariery, czyli medycyna w służbie biznesu – kilka użytecznych informacji dla przedsiębiorców

W czasie biznesowych sympozjów elegancki ubiór jest w stanie uczynić cuda. Jeśli wierzyć informatorom, to najrozsądniej włożyć ciemny garnitur, niebieską koszulę i krawat w kolorze głębokiej czerwieni. Jednakże stosowny strój to nie wszystko. Należy również zatroszczyć się o własną twarz i dłonie – wspomniana uwaga odnosi się głównie do panów, gdyż panie aż nazbyt dużo czasu spędzają przed lustrem.

kliknij aby dowiedzieć się więcej

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Golenie policzków, modne strzyżenie czy równo obcięte paznokcie, to ledwie szczyt góry lodowej. Podstawowe czynności pielęgnacyjne są rzecz jasna pożądane, lecz w tym przypadku warto iść krok dalej. Dla przykładu, gustowna i kosztowna koszula wygląda fatalnie, jeśli włoży ją pan, który za bardzo się poci – mokre plamy np. pod pachami mogą całkowicie zrujnować reputację biznesmena. Nadpotliwość nie zawsze da się wyeliminować powszechnie dostępnymi kosmetykami, czasami niezbędna jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej. Nowoczesna medycyna zna wiele efektywnych metod walki z intensywnym poceniem, a wybór terapii bywa uzależniony od danego przypadku. Jeśli prezes boryka się z tego rodzaju problemem, to na początku usiłuje leczyć nadpotliwość samodzielnie. Jednakże gdy powszechnie dostępne środki z tlenkiem cynku lub apteczne zioła okazują się nieskuteczne, to w takim przypadku pozostaje wizyta u lekarza medycyny estetycznej. Tylko osoba po stosownych studiach może polecić taką kurację, która okaże się skuteczna: od zastrzyków z botoksu po leczenie operacyjne Z kolei kobietom, które dość często są zmuszone występować przed kamerą mogą przeszkadzać mnogie przebarwienia na twarzy.

cera z piegami

Autor: Monthly
Źródło: Fotolia

O ile buzia usiana zwyczajnymi piegami prezentuje się uroczo, o tyle większych rozmiarów plamy są najzwyczajniej w świecie nieestetyczne. Domowe kuracje okładami z cytrusów okazują się nieskuteczne, więc i w tym przypadku nieodzowna będzie rada lekarza specjalisty, który może zarekomendować zabieg Cosmelan. To doskonała kuracja specjalnie skomponowanym preparatem depigmentacyjnym. Wymieniona metoda leczenia bywa efektywna, a przy okazji niezwykle bezpieczna. Pomimo tego że na rezultaty trzeba poczekać około miesiąca, to jednak warto uzbroić się w cierpliwość. A po udanym leczeniu zawsze wspaniale ubrana bizneswomen być może zdecyduje się także na pozostałe zabiegi, np. likwidacja zmarszczek wokół oczu jest obecnie bardzo modna.