W jaki sposób najskuteczniej pozbyć się trądziku i cieszyć się piękną skórą?

Nawracający trądzik jest bardzo uporczywym utrapieniem. Nie tylko spędza sen z powiek nastolatkom, ale też wywołuje nieestetyczne blizny. W jaki sposób można się pozbyć tego problemu już na zawsze? Leczenie trądziku to długotrwały proces, ale szczęśliwie nie misja skazana na porażkę. Lepiej jednak nie poddawać naskórka eksperymentom, a natychmiast udać się na wizytę do dermatologa.

Wbrew obiegowej opinii trądzik dotyka nie tylko młode osoby. Coraz więcej dorosłych osób narzeka na tę chorobę. Walka z trądzikiem jest w takim wypadku o tyle wymagająca, że nie znane są jego powodu. Dermatolodzy przekonują, że powodem mogą być skłonności genetyczne, stały stres lub zażywanie niektórych lekarstw. Jeśli wypatrzymy na swoim naskórku pierwsze objawy trądziku, nie powinniśmy czekać z wizytą u dermatologa.

Późne rozpoczęcie terapii może wywołać nieestetyczne blizny. Wczesna forma trądziku przejawia się wysypem białym plamek na twarzy, dekolcie i ramionach. Wypukłe czerwonawe grudki lub ropne guzki to już zaawansowany etap schorzenia. Leczenie trądziku to okres, który wymaga dużych pokładów cierpliwości, ponieważ efekty przychodzą dopiero po paru miesiącach. W zależności od etapu choroby, dermatolog może zalecić nakładanie maści lub kremów z kompleksem witamin ewentualnie antybiotyki przyjmowane doustnie.

Tradycyjne leczenie trądziku może wspomóc także zestaw zabiegów, przykładowo specjalne pilingi. Co wyjątkowo ważne, zmian skórnych nie możemy wyciskać! Mogłoby to sprowokować wystąpienie nowych krostek albo nieestetycznych blizn. Co jednakże zrobić, kiedy się już pojawią? Najskuteczniejszą metodą ich usunięcia jest resurfacing.

Opiera się na na laserowym wygładzeniu skóry twarzy poprzez usunięcie blizn po trądziku i chirurgicznych. Resurfacing to również znakomity zabieg (mezoterapia wrocław) odmładzający dla skóry – likwiduje zmarszczki, plamy i likwiduje problem nieestetycznej obwisłej skóry. Po zabiegu pacjentka musi spędzić kilka dni w domu, ale otrzymany rezultat to wynagradza. Skóra staje się jędrna i wygładzona, znikają szpecące blizny. Resurfacing przeprowadzany jest w wielu polskich klinikach chirurgii plastycznej.