Jak najlepiej można dbać o włosy o większej długości, najważniejsze zasady ich pielęgnacji.

Lśniące, długie włosy to marzenie niejednej kobiety. Już samo ich zapuszczenie jest nie lada wyzwaniem, bowiem włosy sięgające tylko łopatek będą potrzebować przynajmniej kilka lat na to aby urosnąć. W międzyczasie trzeba je wielokrotnie podcinać, co jeszcze czas ten może wydłużyć, ale jest to konieczny zabieg, jeśli chce się je mieć w należytym stanie.

stylizacja włosów

Autor: Nathan O’Nions
Źródło: http://www.flickr.com
Problemem długich włosów jest duża podatność na złamania, a także rozwarstwianie się końców. Jeśli pojawi się taka sytuacja, to jedyną możliwością będzie przycięcie takich włosów, niekiedy dość znacznie, dlatego też dużo lepiej jest zapobiegać temu. Końcówki mające tendencję do rozdwajania się można regularnie odżywiać specjalnymi fluidami, świetnie się także sprawdza delikatne podcinanie co pewien okres czasu. Poza tym długie włosy potrzebować będą dużej, systematycznej dbałości, bo jedynie wtedy mogą one być w odpowiedniej formie. Jeżeli nie zapomni się o tym, to nic nie powinno przeszkadzać, żeby mieć włosy do samego pasa lub nawet dłuższe.

nasze propozycje

Autor: Saxbald Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najważniejszych reguł pielęgnowania dłuższych jest dobre rozczesywanie. Robić to należy także przed samym myciem, wtedy nie powinny się zbyt mocno plątać. Włosy suszyć należy w rozpuszczonej postaci, przede wszystkim szybciej wtedy wyschną, a poza tym będą mniej wrażliwe na uszkodzenia. Suszenie jeżeli tylko się da powinno być naturalne, trzeba do minimum ograniczyć stosowanie suszarki, bo ciepłe powietrze także działa niezbyt korzystnie na stan włosów. Na zakończenie pozostaje najistotniejszy etap pielęgnacji, czyli dokładne rozczesanie umytych i wysuszonych włosów.

Warto w tym celu zakupić najlepsze akcesoria – na przykład świetnie będą się w tej roli sprawdzać szczotki tangle teezer (więcej: przykłady), jedne z najlepszych produktów tego typu na rynku. Szukając dobrych szczotek warto odwiedzić jakiś dobry internetowy sklep z kosmetykami do włosów, w nim na pewno uda się kupić wszystko, czego będzie się potrzebowało do odpowiedniej pielęgnacji dłuższych włosów.