Jak kupować preparaty do pielęgnacji włosów?

Każdy z nas ma inny rodzaj włosów. Niezwykle istotne jest więc, żeby dopasować właściwy sposób pielęgnacji, jaki będzie adekwatny do rodzaju naszych włosów. Dzięki temu będą one zadbane i piękne.
Jeśli masz tłuste włosy, warto jest stosować raczej kosmetyki bez sylikonu.

Należy zwracać uwagę na składniki znajdujące się w szamponach i odżywkach, gdyż to właśnie one każdego dnia mają wpływ na nasze włosy. Odżywki powinny być bardzo lekkie, najlepiej używać te z późniejszym spłukiwaniem. Każdy fachowy sklep fryzjerski w Warszawie (jak ten) posiada w swej ofercie również suche szampony, jakie można zastosować w sytuacjach, gdy nie mamy okazji umycia włosów, a są one bardzo przetłuszczone.

W przypadku suchych włosów warto decydować się na specyfiki, które oprócz właściwości nawilżających, będą miały funkcje ochronne. Powinniśmy wybierać specyfiki z olejkami i składnikami pielęgnacyjnymi. Doskonale sprawdzą się kremowe odżywki, które należy nakładać po każdym myciu.
Włosy po farbowaniu powinny być pielęgnowane z podwójną uwagą.

koloryzacja

Autor: Wella
Źródło: Wella

Farbowanie narusza strukturę włosa, a jeśli poza tym często używamy suszarkę lub prostownicę, możemy dodatkowo pogarszać stan naszych włosów. Po pierwsze powinniśmy pamiętać, aby wybierać wyłącznie fachowe i bezpieczne farby do włosów. W tej sytuacji o wiele lepszym rozwiązaniem będzie hurtownia i sklep fryzjerski niż zwykła drogeria. Kolejna kwestia to właściwe szampony i odżywki, które pielęgnują nasze włosy, a oprócz tego będą podtrzymywać trwałość koloru. W sytuacji włosów zniszczonych i wypadających, warto decydować się wyłącznie delikatne kosmetyki z hurtowni fryzjerskiej. Szczególną uwagę należy zwracać na szampony i odżywki, które używane są codziennie.

Należy mieć na uwadze nie tylko szampony i odżywki, lecz także różne inne kosmetyki, które stosujemy na naszych włosach. Sprawdzajmy, czy stosowane lakiery bądź pianki nie zawierają nazbyt wiele nieodpowiednich składników. Najlepszą sytuacją jest, kiedy specyfiki używane do stylizacji, mają także właściwości pielęgnacyjne. Powinniśmy również ograniczać używanie bardzo inwazyjnych suszarek do włosów oraz prostownic, gdyż one także mają negatywny wpływ na strukturę naszych włosów.