Jak dobrze się pokazać na rozmowie o pracę?

Rozmowa kwalifikacyjne jest sytuacją niewątpliwie stresującą, jednak należącą do bardzo często spotykanych na dzień dzisiejszy. Łączą się z nią określone normy i wymagania, jakie powinien spełniać osoba kandydująca na dane stanowisko. Ustalenia te dotyczą między innymi wyglądu.

Moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawa „co założyć na rozmowę kwalifikacyjną” i jak się na niej zaprezentować wielu ludziom spędza sen z powiek. Są jednak rozmaite źródła informacji, przy pomocy których można dowiedzieć się dużo w tej kwestii. Przede wszystkim należy pamiętać, że na rozmowie o pracę najbardziej istotne są kwalifikacje i umiejętności ewentualnego pracownika, które powinien on właściwie pokazać i podkreślić. Z pewnością jednak nie powiedzie się to w sytuacji, w której dany kandydat nie spełnia najważniejszych wymagań dotyczących wyglądu. W tym aspekcie wielokrotnie powtarzane są słowa, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz, toteż trzeba tę okazję maksymalnie wykorzystać.

„Więcej znaczy mniej”, czyli ozdoby
Nagminnie omawiany jest aspekt makijażu kobiet na rozmowę kwalifikacyjną. Generalnie musi on być prawie niewidoczny. Należy unikać krzykliwych kolorów i rzucających się w oczy elementów, przykładowo bogato dekorowanych tipsów i paznokci. W kwestii biżuterii także wskazany jest umiar, jak również stawianie na elegancję i klasyczne motywy. Zwraca się również uwagę na to, że różnego rodzaju dodatki powinny pasować do całości odzieży.

Moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Ciuchy
W kwestii właściwego stroju na rozmowę kwalifikacyjną jest parę różnych szkół. Wszystkie źródła wiedzy jednak się zgadzają, że charakter stroju w dużym stopniu zależeć będzie od charakteru firmy, w jakiej kandydat stara się o stanowisko. W przypadku stanowisk zdecydowanie oficjalnych, jak na przykład praca w urzędzie czy banku, strój na rozmowę o pracę musi być jak najbardziej formalny.

Ten link do www buty do tańca na rurze zaskoczy Cię bardzo pozytywnie. Wyszukasz tam masę drobiazgowych postów. Zatem nie zwlekaj i klikaj!

Co najważniejsze jednak na każdą rozmowę o pracę należy zakładać ubranie czyste i schludne. Trzeba starać się zaprezentować z jak najlepszej strony, dlatego poleca się dobranie klasycznej, ale pasującej fryzury i przykładowo dobrze leżącego kostiumu w przypadku kobiet. Niepolecane są wszelkiego rodzaju jaskrawe kolory. Kwestię „jak nosić kolor różowy” powinno się więc raczej zostawić na okazje inne niż rozmowa o pracę.

Źródło: http://jego-styl.pl/