Jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki

Panie nie często wybierają się na plażę, ponieważ boją się pokazywać swe kształty. Sądzą, że tam będą widoczne wszelkie ich krągłości i słabostki, przez co będą czuły się niezbyt komfortowo. A przecież są zaprojektowane specjalne stroje kąpielowe przeznaczone do różnorodnych rodzajów sylwetek, wystarczy tylko poprzeglądać i dopasować najlepszy dla siebie! Oto kilka podstawowych reguł, którymi powinnyśmy się pokierować przy dobieraniu kostiumów kąpielowych.

klik!

Autor: Gaia
Źródło: Akrobatka.pl
Warto nabywać kostiumy kąpielowe w swoim ulubionym kolorze – będziemy czuły się w takim kostiumie dobrze oraz swobodnie, a dobre samopoczucie na plaży to już połowa sukcesu. Drugie 50% to właściwe dopasowanie kostiumu do figury. Takie stroje kąpielowe jednoczęściowe lub dwuczęściowe nie tylko potrafią uwydatnić zbyt mały biust, lecz też zamaskować za duże obfitości.

Możemy też dobrać takie kostiumy kąpielowe – moja strona -, jakie nie tylko zakamuflują nazbyt obfite biodra, lecz także zwiększą optycznie za wąskie. Współcześnie nawet niedoskonałości górnych partii nóg z sukcesem zdołamy zakryć, nie pokazując tego, czego nie chcemy przedstawić.

Bikini stringi, Kostiumy kąpielowe składające się z dwu elementów winny być dobierane dla dam o zgrabnej linii ciała, natomiast kobiety o dość dużych gabarytach powinny postawić na stroje kąpielowe jednoczęściowe – Nie jest to wytyczna odgórna, ale z pewnością warto na serio zastanowić się nad „odwagą” którą wykazuje się sporo otyłych kobiet, wkładając dwuczęściowe kostiumy kąpielowe. W identycznej sytuacji są szczupłe kobiety, jakie po prostu przedstawiają się w strojach jednoczęściowych niekorzystnie.

Duży biust także wymaga odpowiedniego podkreślenia. Wiele z pań wybiera zbyt małe staniki w nadziei, że wizualnie pomniejszą biust, co jednak przynosi odwrotny rezultat. Istotne jest wybranie właściwego usztywnienia, jakie zatrzyma piersi na właściwym miejscu. Istotnym elementem są także paski – stroje kąpielowe na duży biust winny mieć szerokie ramiączka, jednakże nie powinny być one głównym źródłem podparcia, mają raczej zapobiegać zwisaniu. Na pewno niewskazane są w tym przypadku bikini na sznureczkach jak też łączone kółkami, stroje bez ramiączek jak też staniki zakrywające piersi tylko do połowy.