Jak dobrać dobrą kurtkę przeciwdeszczową, jaka będzie spełniała swoją rolę? Jakiego rodzaju parametry powinna posiadać taka kurtka?

Kto choć raz przemókł do suchej nitki, na pewno wie, jak niezbędna jest dobra kurtka chroniąca przed deszczem. Sporo z nich to bardzo dobra bariera przed warunkami atmosferycznymi, tak bardzo, że sprawdzą się w najgorszych warunkach. Nie zawsze jednakże konieczna jest kurtka specjalistyczna, to znaczy odpowiednia na ogromne mrozy.

kurtka

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Kupując taką kurtkę, najlepiej określić w jakiego rodzaju warunkach będzie używana. Jest to istotne, gdyż inne parametry ma kurtka wyprawowa, zaś zupełnie innego rodzaju bluza (tuniki w dużych rozmiarach) w stylu “urban”. Dlatego też, istnieje tak dużo rodzajów kurtek, oraz tak wiele firm, na przykład camp , że z pewnością trzeba trochę się zastanowić zanim dokonamy zakupu. Przede wszystkim istnieje podział na kurtki damskie i męskie. Artykuły kierowane do konkretnej płci mają pewne znamiona anatomiczne. Tak więc kurtka dla kobiet jest zwężona w talii, natomiast rozszerza się na linii bioder.

Typowe dla panów kurtki natomiast są szersze w barkach. Nie dziwi też fakt, iż kwestie estetyki posiadają tu duże znaczenie, dlatego też kurtki dla pań są dostępne w większej gamie kolorystycznej. Przemyślane oraz nowoczesne systemy regulacji dają możliwość dostosowania różnych produktów do indywidualnej sylwetki jak i potrzeb – tak w kurtkach damskich, jak również męskich. Z pewnością godne polecenia są kurtki softshell . Jest to rodzaj kurtki, jaki posiada zalety kurtki termicznej, jak i zewnętrznej. Polega to na tym, że do cieńszej, trwałej oraz mocnej tkaniny poliestrowej doklejony jest od wewnątrz fleece albo microfleece.

Między nimi może się także znajdować specjalna membrana, jaka będzie ochraniać przed podmuchami wiatru oraz pozwalać na swobodny przepływ powietrza. Ten typ kurtki jest w związku z tym idealny na dni wietrzne, ale suche, taki zwykły polar może być zbyt przewiewny, zaś kurtka przeciwdeszczowa za gruba i sztywna.

kurtka

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Krój tego typu kurtki jest bardzo różny, z tego materiału produkowane są również płaszcze. Niektóre kurtki tego rodzaju dodatkowo są powleczone membraną chroniącą przez przemoknięciem. Takie kurtki mają w związku z tym wysokie parametry wodoodporności przez co mogą być z powodzeniem zakładane również w deszczowe dni.