W jaki sposób dbać o włosy? Co przydać można włączyć do regularnej pielęgnacji?

Dbanie o włosy to rzecz konieczna, jeżeli chce się, żeby były piękne jak również w świetnej kondycji. Niestety, bez dobrej pielęgnacji nie można spodziewać się, że nasze włosy będą wyglądały dobrze. Potrzeba im bowiem całkiem sporo uwagi. W jaki sposób troszczyć się o nie, aby prezentowały się doskonale?

fryzjer

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo ważne są specyfiki do włosów, których używamy. W sklepach jest dostępnych sporo różnych szamponów, odżywek, maseczek jednak warto sprawdzić kosmetyki fryzjerskie profesjonalne – sklep dla fryzjerów Bea Beleza. Tak już jest, iż wychodząc od fryzjera nasze włosy są w znacznie lepszej kondycji, niż gdybyśmy sami umyli je i zastosowali normalną odżywkę w domu. Fryzjerzy zaopatrują się z reguły w specjalistycznych hurtowniach fryzjerskich, kupując kosmetyki działające silniej na włosy, aniżeli te klasyczne specyfiki z drogerii. Dobrze jest zaglądać czasami do takich miejsc, żeby zaopatrzyć się jakieś dobrej jakości, profesjonalne produkty lub też akcesoria fryzjerskie. Przydadzą się one na co dzień. Można w takim miejscu kupić dobrą szczotkę do włosów, która nie niszczy ich podczas szczotkowania oraz z łatwością rozczesuje poplątane pasma – .

Kosmetyki fryzjerskie profesjonalne (więcej o kosmetykach fryzjerskich na Bea Beleza), jakie stosujemy w domowym zaciszu to nie wszystko, bo dobrze jest raz na jakiś czas pójść do fryzjera na zabieg poprawiający stan włosów. Systematyczne podcinanie rozdwojonych końcówek to jedna rzecz, ale warto pomyśleć o czymś innym. Zabieg keratynowy na włosach to również bardzo odżywiająca rzecz. Wpływa świetnie na włosy przesuszone i zniszczone dając natychmiastowy efekt odżywionych włosów. Panie, które farbują włosy (Revlon – więcej) albo też często używają lokówki albo też suszarki, muszą pomyśleć o tego typu zabiegu od czasu do czasu.

Trzeba pamiętać, że włosy potrzebują także odżywienia od środka. W aptekach kupimy wiele suplementów diety, jakie poprawią kondycję włosów. Są środki z wyciągami roślinnymi, na przykład ze sporą ilością skrzypu polnego. Są także środki, jakie zawierają biotynę, jaka odbudowuje włosy. Powoduje, iż robią się mocniejsze, silniej błyszczą oraz szybciej rosną. Dobrze jest zrobić sobie taką 3 miesięczną kurację tabletkami z biotyną, aby osiągnąć zamierzony efekty. Warto również do własnej diety wprowadzić herbaty na bazie ziół, które mają dobry wpływ na nasz wygląd. Wspomniany wcześniej skrzyp czy na przykład pokrzywa, są na pewno wskazane dla osób chcących mieć piękne włosy.