Handel odzieżą używaną czyli pomysł na prowadzenie interesu, na którym nadal da się sporo zarobić.

Odzież to jeden z najczęściej kupowanych towarów, trudno się więc dziwić, że w ostatnim czasie dynamicznie zaczęły się pojawiać sklepy z odzieżą nową i używaną. Moda na używane ubrania zaczęła się pojawiać w naszym kraju przed kilkunastu laty, sklepy takie stały się doskonałą alternatywną dla kiepskich jakościowo które można było kupić w zwykłych sklepach. W wielu miejscach znaleźć można było ubrania naprawdę wysokiej jakości, mimo że pochodziły z importu to były mało zniszczone, a często trafiały się prawdziwe perełki, czyli ubrania najbardziej znanych projektantów.

Ogromnym plusem używanej odzieży będzie także to, że jest ona znacznie tańsza. W tradycyjnych zwykły podkoszulek potrafi kosztować kilkadziesiąt złotych, w sklepach z odzieżą używaną może to być kilka razy mniej. Oczywiście sprzedawana w sklepach odzież używana jest bardzo różnej jakości – mogą się trafić ubrania w dobrym stanie, mało zniszczone, ale sporo też jest takich, które nie bardzo się nadają do dalszego noszenia.

Jeszcze parę lat wcześniej handel odzieżą używaną był bardzo dobrym sposobem na dobry biznes. Wystarczyło mieć jakiegoś dostawcę – a liczne hurtownie odzieży używanej powodowały, że nie było z tym raczej większego problemu. Poza tym konieczny był lokal w dobrym miejscu, kilku pracowników i interes mógł się kręcić pełną parą. Sprzedać się dało praktycznie wszystko, co miało wystarczającą do dalszego noszenia jakość. Obecnie trendy bardzo się zmieniły, ludzie w dalszym ciągu często wybierają używane ubrania, lecz zaczęli od nich wymagać odpowiedniej jakości. Dlatego też często obecnie w sklepach oferujących używaną odzież asortyment jest przesortowany i wyceniony, kiepskiej jakości ubrania nawet nie będą wykładane na półki. Klienci zaczęli również zwracać uwagę na wnętrze i obsługę, i to wszystko spowodowało, że obecnie należy w prowadzenie tego typu sklepu przeznaczyć znacznie więcej pracy i środków finansowych. Jeżeli będzie się jednak miało pewny dostęp do atrakcyjnego towaru i miejsce, do którego trafią klienci, to w dalszym ciągu można na tym zarobić całkiem sporo.