Golenie się – jak ta czynność była zazwyczaj wykonywana przez mężczyzn na przestrzeni ostatnich lat?

Współcześnie zarost na męskiej twarzy cieszy się dużą popularnością. Swój renesans przeżywają wąsy i brody, jak również zarost kilkudniowy. Golenie się nie sprawia już żadnych trudności, ponieważ współczesny mężczyzna ma do dyspozycji wiele wygodnych rozwiązań.

akcesoria do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Jak w takim razie wyglądało golenie na przestrzeni ostatnich lat? Co się zmieniło w arsenale męskich zabiegów pielęgnacyjnych?W dziewiętnastym wieku mężczyźni dosyć chętnie korzystali z usług tak zwanych golibrodów (Polecam ).

Jeśli masz ochotę uzyskać inne dane na opisywane zagadnienie, to przydatne do tego będą rekomendowane informacje (https://www.e-sentiell.com/pol_m_bizuteria-srebrna_bizuteria-religijna_krzyzyki-581.html), które odnajdziesz tutaj. Sprawdź to!

W tym okresie użytkowane były najczęściej specjalne brzytwy, które potrzebowały regularnego ostrzenia, by skutecznie usuwać niechciane włosy. Część mężczyzn bowiem nosiła brody oraz wąsy, część natomiast decydowała się na całkowitą rezygnację z zarostu, w szczególności w młodszym wieku. Spopularyzowanie maszynek do golenia datowane jest na początek dwudziestego wieku. Ten wynalazek mężczyźni zawdzięczają rzecz jasna osobie Gillette’a, którego nazwisko jest obecnie kojarzone głównie z marką bardzo wysokiej maszynek do golenia, wyróżniających się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki funkcjonalnym maszynkom golenie stało się o wiele prostsze (polecamy taylor of bond street). Maszynka była bowiem mniejsza oraz poręczniejsza niż brzytwa, dodatkowo nie wymagała ostrzenia. Na twarz, zarówno przy goleniu maszynką, jak i brzytwą, nakładane było mydło, żeby zagwarantować lepszy poślizg skórze i zminimalizować ryzyko zacięcia.

mężczyzna

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie mężczyźni mają do dyspozycji dużo bogatszy arsenał narzędzi, w dalszym ciągu jednak największym zainteresowaniem cieszą się tradycyjne maszynki jednorazowe, zapewniające największą higienę. Wielu mężczyzn decyduje się też na korzystanie z golarek elektrycznych, które wystarczy naładować, by funkcjonowały. Golarki są wyposażone w specjalne głowice, które z łatwością dopasowują się do kształtu twarzy, dzięki czemu golenie jest dokładniejsze i przyjemniejsze. Zobacz też .
Sprzedawane są także bardziej nowoczesne kosmetyki przeznaczone do golenia. Mydło zostało wyparte przez specjalnie opracowane balsamy, które zmiękczają włosy, upraszczając ich usuwanie i nawilżają skórę mężczyzny. Ich wachlarz jest naprawdę bardzo zróżnicowany, w związku z tym każda osoba może wybrać najlepsze rozwiązanie. Tradycyjne golenie jednakże od wielu lat to taki sam rytuał. Zmieniają się przede wszystkim narzędzia.