Główne reguły pielęgnacji włosów, w jaki sposób wybrać najlepszy do ich stanu szampon

Pielęgnowanie włosów ogrywa dużą rolę ich wyglądu i zdrowia. Jeżeli są one dłuższe, to poza regularnym myciem należy je szczotkować i czesać, przy krótszych można poprzestać na samym myciu, lecz za każdym razem należy użyć dobrze wybranego szamponu. Włosy w czasie codziennego chodzenia narażone są na działanie wielu nie zawsze zdrowych czynników. Słońce, wiatr, brud i pył – wszystko to sprawa, że na ich powierzchni osadzają się rzeczy, które należy usunąć.

w tym źródle

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz u każdej osoby włosy będą inne i inaczej reagują na czynniki zewnętrzne, z tego też powodu też szampony do włosów należy indywidualnie dobierać, uwzględniając ich ogólny stan i oczekiwania. A że szamponów jest bardzo dużo, wystarczy zresztą przejrzeć sklepowe półki w drogeriach czy marketach, to wielu klientów może mieć trudny wybór. Producenci szamponów, tacy jak na przykład Wella chcą ułatwić wybór klientom i na opakowaniach oprócz składu piszą przeznaczenie – jest to niezwykle pomocne, bo wiadomo będzie, czego po szamponie można się spodziewać. Ale i tak powinno się go przetestować i wtedy dopiero się oceni, czy spełnia on wymagania. Więcej tutaj – na tej stronie.

Każdy rodzaj szamponu, mimo że jest on oparty na podstawowej bazie, posiada inny zestaw składników. Przy włosach zniszczonych mogą to być różne wzmacniające wyciągi z roślin, które będą nawilżać i przyczyniają się do regeneracji struktury włosa. Podstawową rolą tego typu szamponów jest wzmocnienie i odżywienie włosów, tak aby powrócił im dawny blask i wygląd. Jeśli ktoś ma problemy z tym, że mu się zbytnio przetłuszczają włosy, to powinien używać szamponów do tego rodzaju włosów, zawierają one substancje które osuszają skórę i zmniejszają aktywność gruczołów potowych.

W wielu przypadkach niezbędne będzie użycie szamponów leczniczych, przeznaczone są one dla ludzi mających kłopoty z jakimiś schorzeniami. Jednak najwięcej w sprzedaży jest szamponów do codziennego użytkowania, typowy wella szampon zawiera składniki odżywcze i nawilżające a także ekstrakty z roślin, które mają działanie pielęgnacyjne i pozwalają utrzymać włosy w odpowiednim stanie.