garnitury

garnitury

Skarpety z bambusa – ważny element stroju męskiego.

Skarpety z bambusa – ważny element stroju męskiego.
Mężczyźni to jednostki z zasady całkiem praktyczne. Większa część z nich na co dzień woli wygodne ubrania - jeansy oraz zwykłe bawełniane koszulki, do tego jakieś buty i natychmiast można spokojnie wyjść z mieszkania. Niemniej są spotkania i takie profesje, które wymagają od wielu mężczyzn, aby za każdym razem lub choćby czasem przywdziewać garnitur bądź inne gustowne oraz stylowe ubranie. (więcej…)

O modzie dla mężczyzn

O modzie dla mężczyzn
Jeżeli chodzi o kwestie odzieży, zdecydowanie najczęściej słyszy się o modzie kobiecej. Moda męska to ciągle kwestia znajdująca się w pewnym sensie na marginesie. Aktualnie jednak ta tendencja z wolna się zmienia. Znacznie częściej można usłyszeć o słynnych twórcach odzieży dla panów lub o pokazach mody męskiej. Nie od dziś zresztą panie patrzą na to, co ma na sobie dany mężczyzna. Dawno skończyły się już czasy, w których ubranie miało być tylko czyste i całe. (więcej…)

Jakie tkaniny i materiały stosuje współczesny przemysł odzieżowy, jakie zalety ma tradycyjna wełna.

Jakie tkaniny i materiały stosuje współczesny przemysł odzieżowy, jakie zalety ma tradycyjna wełna.
Odzieżowy rynek potrzebuje ogromnej ilości tkanin i materiałów, z których szyje się różnego rodzaju ubrania. Tak naprawdę to projektant konkretnego rodzaju odzieży decydował będzie o tym, jakie wzory i odmiany zastosuje, aby końcowy produkt spełniał wszystkie oczekiwania. A projektanci mają najróżniejszych możliwości faktycznie dużo, gdy z samych typów tkanin jest kilkaset rozmaitych rodzajów, a każdy z nich występuje w wielu tysiącach odmian i kolorów. Wybór konkretnej tkaniny będzie zależał od tego, co się chce z niej uszyć. Zupełnie co innego potrzebne będzie, jeżeli do wykonania jest garni...