Filozofia pięknego zarostu, to znaczy pielęgnacja brody dla posiadaczy

Pielęgnacja brody w przeciwieństwie do krótkiego zarostu postuluje poważniejszej atencji. Nikt tymczasem nie chce kroczyć z poczochranym włosiem na twarzy. Aktualnie istnieje masa kosmetyków do konserwacji zarostu, o czym niekiedy ludzie nie mają pojęcia. Pielęgnacja brody z takim zestawem kosmetyków w żadnym razie nie będzie już taka sama. Stwierdź, czy przyda Ci się nieco z naszych sugestii.

akcesoria do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Sytuacja jest dość banalna, brodę wypada utrzymywać w sanitarnym i stylistycznym porządku. Trzeba ją myć i redukować. O ile ma się suchą skórę to wielce ważne jest, by w jakikolwiek sposób zwilżać cerę pod brodą. Do tego bowiem służą toniki albo olejki a i innego typu kosmetyki do brody. Nie da się tego zrobić szablonowym kremem podczas gdy broda jest już ogromnie wyrośnięta.

Możliwością dla olejków mogą być wielorakiego rodzaju mgiełki do twarzy (można nawet pokusić się o traktowanie raz na dowolny czas do brody wody termalnej). Olejki mają to do siebie, że w trakcie słusznego stosowania zmiękczają poniekąd zarost i wspomagają w ułożeniu brody. W rzeczywistości powinno się zainwestować w szczotkę określoną specjalnie do tego, a również używać pędzel do golenia allegro.

Sprawdzi się on głównie w czasie aplikowania specyfików, jakimi są kosmetyki do brody . Szampony przeznaczone do brody można uznawać za pewnego rodzaju fanaberię, bo toż można przecież poradzić sobie zwykłym szamponem. Przy czym na nowo dochodzi do głosu temat zmiękczania zarostu, pospolity szampon raczej tego nie dokona. O ile chodzi o przycinanie, polecamy żyletki derby extra, pomagają precyzyjnie nadać kształt naszej brodzie.

Przebieg pielęgnowania brody da się podzielić na następujące etapy: mycie brody szamponem (można do tego użyć pędzel do golenia allegro), przystrzyganie i formowanie brody, przykładowo żyletką derby extra , zakładanie olejku na brodę, układanie brody , a na koniec można jeszcze poczynić ostatnie korekty np. stosując kosmetyki do brody.