Sprzedawca, czyli profesja dla osób sprytnych i równocześnie stale podążających za modą

Dziewuszki bawiące się w market i wcielające się tym samym w rolę sprzedawczyń, nawet nie przypuszczają, jaki to niełatwy i wymagający zawód. Nie każdy będzie za ladą czuł się jak ryba w wodzie i nie każdy udzieli kupującym odpowiednich porad. Wystarczy przejść się po sklepach odzieżowych, żeby sprawdzić rzetelność obsługi. W wyniku takiego eksperymentu może okazać się, że wartościowych ekspedientów jest bardzo mało. Załóżmy, że wchodzimy do butiku, bo wcześniej na wystawie zauważyliśmy piękne botki na obcasie i liczymy na zakupy w miłej atmosferze.

buty

Autor: Philip Sheldrake
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, że obuwie musi kolorystycznie harmonizować zwłaszcza z damskimi plecaczkami, dlatego specjaliści od handlu powinni zadbać, aby na regałach lub ladach znalazł się pokaźny ich asortyment. Botki na obcasie, lub te bez, mają pasować zarówno do galanterii ze skóry, jak i do świeżo zakupionej eleganckiej kurtki. Klient będzie mile zaskoczony, jeżeli usłyszy pytanie, jakie ubranie zakłada z pocałowaniem ręki i bardzo często.
Bycie z modą na bieżąco, to nie tylko wybór właściwej barwy, ale także jakość i rodzaj wykorzystanego materiału i interesujący wygląd. Botki na obcasie będą wspaniale komponować się z kusą dżersejową sukienką lub (zobacz http://wygodnie.com/) skórkową spódniczką i w ten sposób eksponować nietypowość naszego wyglądu . Wybór właściwego odzienia staje się w tym przypadku zasadniczy i niektórzy oddadzą to zadanie styliście. Jedno jest pewne: kusa spódnica lub spodenki w pionowe paski czy przylegające do ciała legginsy optycznie wydłużą kończyny i dodadzą smukłości każdej sylwetce.
Najlepsze gatunkowo botki na obcasie bywają wyprodukowane ze skóry naturalnej, ale ich cena bywa nieporównywalnie wyższa od tych z skaju. Zasobny pugilares niekoniecznie będzie jednak potrzebny. Przecież każdy dobry ekspedient śledzi na bieżąco nowości w czasopismach, ogląda filmiki ze światowych pokazów mody, zna najnowsze tendencje, ale i towary dostępne w sąsiednich hurtowniach. Dzięki takiej wiedzy doradzi nam, jak ubrać się trendy i za niewielkie pieniądze (przeczytaj informacje).
A w tym sezonie, oprócz tych tradycyjnych wersji, dostępne są te bardziej udziwnione modele, w sam raz dla pań odważnych, wyznających zasadę: wystawnie i z pazurem. Dostępne są pary w jednolitych, ale jaskrawych barwach lub w gepardzie kropki. Obcasy to szpilka albo mała lub większa koturna, która przywodzi na myśl buty noszone jeszcze w czasach Polski Ludowej.
Jak widać, wybór jest ogromny i w takiej sytuacji każdy klient odnajdzie coś dla siebie.