Dlaczego pobyt w saunie ma tak duże znaczenie dla zdrowia.

Używanie saun od wielu lat uznawane jest za bardzo pomocne w utrzymywaniu odpowiedniej formy ducha oraz ciała. Systematyczne korzystanie z saun bardzo skutecznie redukuje stres i zmęczenie, a oprócz tego zwiększa odporność ciała na najróżniejsze przeziębienia i choroby. Nawet rzadkie korzystanie z sauny bardzo może pomóc naszym organizmom, a przy regularnym chodzeniu do niej rezultaty mogą być naprawdę dobre.

sauna w SPA

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie pobytu w wysokiej temperaturze ciało produkuje zwiększoną liczbę przeciwciał, jakie bardzo skutecznie poradzą sobie z wszelakimi bakteriami oraz wirusami, ważne będzie jednak późniejsze ochłodzenie organizmu pod zimną wodą. Dzisiaj używanych jest parę rodzajów saun, które różnią się temperaturą i wilgotnością, a także przeznaczeniem. Bowiem nie każdy rodzaj sauny jest dobry przy niektórych dolegliwościach i trzeba tu być ostrożnym, żeby wejściem do gorącego pomieszczenia sobie nie zaszkodzić. Sauny przeważnie spotyka się w klubach fitness, parkach wodnych i na basenach. Ale dysponując niewielką ilością miejsca bez większych problemów można niedużą saunę wykonać w swoim domu.

sauny na Pomimo tego, co wielu osobom się wydaje, postawienie sauny w domu nie będzie jakimś dużym wyzwaniem. Parę metrów powierzchni, siedem tysięcy złotych gotówki i można już myśleć o tym jakże funkcjonalnym pomieszczeniu. Jeżeli ktoś jest na etapie projektu wnętrza i bierze pod uwagę ewentualny [TAG=zakup sauny

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

, to dobrze już wówczas uwzględnić miejsce, w którym będzie się znajdować.

Lecz jeżeli dom już będzie postawiony również nie będzie problemu z jej postawieniem – wystarczy wygospodarować nieduży pokój lub nawet część łazienki, jeśli będzie odpowiednio duża. Kolejnym krokiem jest wybranie któregoś z jej rodzajów, jeżeli będzie to sauna klasyczna, to niezbędne będzie doprowadzenie prądu, natomiast przy saunach parowych należy dodatkowo doprowadzić wodę. Zresztą dokładnych informacji udzieli producent saun, który będzie zamówioną saunę projektował a później wykonywał i montował.