Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna jest nową gałęzią leczenia, zajmującą się dbaniem o urodę. Gwarantuje ona szeroki wachlarz metod korygowania urody oraz niwelowania oznak starzenia . Medycyna estetyczna skojarzona z najnowocześniejszą kosmetologią przynosi możliwość szerokiej prewencji przeciwstarzeniowej jak też wielu terapii poprawiających wygląd i samopoczucie.

Zabieg kosmetyczny

Autor: Dreamstine
Źródło: Dreamstine
Wskutek najnowszych technik, dużej wiedzy na temat postępowania starzenia się cery, doktor (gabinet stomatologiczny kraków) w gabinecie medycyny estetycznej będzie w stanie „wstrzymać” czas, a nawet cofnąć oznaki starzenia się. Dermatologia estetyczna to pewnego rodzaju pomost pomiędzy zabiegami w salonie kosmetycznym a chirurgią plastyczną, proponuje zabiegi mniej inwazyjne niż chirurgia, jednak o bardzo dużej skuteczności. Starania medycyny estetycznej zapewniają prędkie następstwa a jednocześnie są całkiem bezpieczne. Przeznaczone są w takim samym stopniu dla kobiet jak również dla mężczyzn.

Zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej są to częstokroć: bezoperacyjny lifting PDO, bezoperacyjny lifting Happy Lift, bezoperacyjny lifting podbródka, botox, chirurgia laserem, dermamelan, epilacja laserowa, Endermologia Endermolab LPG, fotoodmładzanie, intraceuticals czy korekta zmarszczek. Metod na epilację mamy obecnie sporo. Sprawdzoną już metodą jest elektroepilacja, innymi słowy epilacja igłowa. To jedyna potwierdzona naukowo oraz uznana na całym świecie strategia trwałego usuwania zbędnego owłosienia.

Natomiast blend, termoliza, elektroliza to 3 strategie usuwania owłosienia, które są przez wieloletnie doświadczenia zatwierdzone jako strategie trwałe i skuteczne. Polegają na ulokowaniu w mieszku włosa małej sondy, ( grubości dostosowanej do grubości włoska) ze stali chirurgicznej, przez jaką przepływa prąd. Wywołuje to trwałe uszkodzenie cebulki włoska, w rezultacie czego włosy zaprzestają rosnąć. Odpowiednio wykonany zabieg nie pozostawia trwałych śladów na powierzchni skóry.

Medycyna estetyczna czasami kojarzona bywa z próżnością. Nie jest to jednak cała prawda. Metody owej dziedziny medycznej w wielu przypadkach mogą przysporzyć się do poprawy samopoczucia, więc i jakości egzystencji. Nie czekaj, już czas zatrzymać czas!