Czym się różnią najzwyklejsze kosmetyki marketowe od profesjonalnych preparatów dostępnych w sklepach fryzjerskich.

Na opiekę nad włosami kobiety przeznaczają dość dużo pieniędzy, różne preparaty z tej grupy są bardzo chętnie wybierane. Wystarczy przyglądnąć się zresztą półkom w drogeriach, na jakich znaleźć można szampony, odżywki, lakiery i farby, a także ogromną ilość innych kosmetyków i preparatów. Różnego rodzaju kosmetyki do włosów są też mocno reklamowane, przede wszystkim w telewizji.

Długie włosy na zawołanie

Autor: Racoon Polska
Źródło: Racoon Polska
Na reklamy farb koloryzujących czy szamponów największe firmy wydają setki milionów dolarów, lecz czy te promowane i reklamowane preparaty są rzeczywiście warte swojej ceny? Niestety to, co proponuje duża część drogerii i sklepów z kosmetykami, to nie są preparaty najlepszej jakości, lecz najbardziej promowane. Nie oznacza to wcale, że będą one złe, większości klientek i tak w zupełności starczy to, co sobą prezentują. Tyle że często się za nie znacznie przepłaca, bo niestety duża ilość reklamowych spotów będzie miała przełożenie na cenę, a za podobne kwoty kupić się da znacznie lepsze produkty w aptece czy profesjonalnym sklepie z artykułami fryzjerskimi.

Coraz większa ilość klientek doskonale wiedzących, co potrzebuje, zaczyna właśnie robić zakupy w sklepach z artykułami fryzjerskimi. Kosmetyki w nich oferowane, akcesoria fryzjerskie i pozostałe dodatki są na zupełnie innym poziomie, niż to, co jest na półkach w marketach. Po pierwsze wszystkie te kosmetyki wytwarza się z myślą o zastosowaniach w salonach fryzjerskich, więc charakteryzują się dużą wydajnością i skutecznością – . Produkowane są z surowców najwyższej jakości, i w nich również pojawiają się najróżniejsze nowości, na przykład nowe związki nawilżające lub wzmacniające. Coraz popularniejsze pośród klientek są na przykład kosmetyki do włosów Matrix, ta właśnie firma jest jednym z bardziej popularnych producentów markowych, używanych profesjonalnie kosmetyków do pielęgnacji włosów. W jej ofercie znajdzie się więc serie dla każdego rodzaju włosów, a także kosmetyki stosowane w nietypowych sytuacjach, przykładowo przy włosach uszkodzonych nieodpowiednim wykonaniem farbowania.