Czym jest ajurweda? Jak tego rodzaju kosmetyki wpływają na naszą urodę? Co najlepiej wiedzieć?

Ajurweda to naprawdę wiekowy, bo liczący ponad 5000 lat system leczniczy. Wywodzi się z Indii, a nazwa została zaczerpnięta od słów ajus/ajur, jakie oznaczają życie, veda zaś to wiedza. Jest to rzeczywiście wiedza o życiu, ponieważ nie obejmuje jedynie leczenia chorób, ale tworzy system filozoficzny, który odnosi się do niemal każdego aspektu życia.

Ajurweda pochodzi z przekonania, iż każda rzecz, która istnieje we wszechświecie, mogła powstać z pięciu wielkich żywiołów, czyli ognia, ziemi, wody, przestrzeni i wiatru. Dzięki połączeniu takich tego rodzaju żywiołów wytwarzają się trzy najbardziej istotne typy energii biologicznej, czyli dosze . Każda dosza odznacza się odmiennymi funkcjami i charakterystycznymi cechami, każdy człowiek natomiast jest unikalną i wyjątkową kombinacją doszy. Każda z osób potrzebuje najlepszej pielęgnacji, z pewnością zapewniają to kosmetyki ajurwedyjskie.

naturalne kosmetyki do ciała

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Konieczne jest nawilżanie. Suche włosy i skóra będzie bardzo zadbana przy pomocy olejowej pielęgnacji jaka jest wzbogacona o składniki nawilżające, jak aloes czy kwas hialuronowy. Stosowanie odpowiednich olejków na twarz i włosy dokładnie nawilży i zwiększy elastyczność, jednocześnie nadając blask. Właściwe kremy odżywiają skórę nadając jej naturalny, zdrowy kolor. Każda skóra, szczególnie zestresowana, podatna jest na zmarszczki i zaczerwienienia. Najlepsza więc będzie dla niej kuracja łagodząca i wzmacniająca, najbardziej tego rodzaju, w której wykorzystuje się naturalne wyciągi roślinne. Różne rodzaje kosmetyków ajurwedyjskich gwarantują komfort zmęczonej oraz wrażliwej skórze. Dla przetłuszczonej skóry z wypryskami najlepsze będzie łagodne złuszczenie, niezbędne w tym staną się produkty ziołowe. Więcej info:

Najlepsze składniki to kurkuma, cytryna czy olejek z drzewa herbacianego. Ciekawym rozwiązaniem będzie na pewno aloesowy krem (kremy wygładzające do twarzy) do twarzy i ciała. Do regularnego zaś wykorzystywania świetna będzie maseczka z ziół do zanieczyszczonej skóry. Dla skóry tłustej także najlepsze będą olejki, przykładowo lekki olejek z różowym lotosem, jaki ograniczy produkcję sebum i jednocześnie odżywi skórę. Najlepiej zaopatrywać się w takie kosmetyki w fachowych sklepach, więc jak pragniemy kupić kosmetyki ajurwedyjskie przez Internet, co będzie najlepszym wyborem.