Czy tylko dzieci mogłyby zasypiać w śpiochach i o czym należy pamiętać przy kupowaniu piżamy?

Osoby, które chcą zasypiać w piżamach, mogą cieszyć się z poczucia wygody, jaką zapewnia takie nocne ubranie. Gdy jednak chcielibyśmy kupić taki produkt, powinniśmy zwracać uwagę na parę najważniejszych kwestii.

piżamy

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim kupując piżamę powinniśmy w każdym przypadku wybrać jej rodzaj do panującej temperatury, czyli mówiąc krótko – pory roku. Dlatego o ile w lecie można sobie radzić przy pomocy bluzki i krótkich spodenek, o tyle w okresie zimowym znacznie lepiej byłoby używać dwuczęściowej piżamy. Taki model, przede wszystkim jeżeli jest wyprodukowany z dobrego materiału, mógłby izolować albo efektywnie przepuszczać powietrze. Następną zaletą dobrej jakości piżamki jest to, że materiał zapobiega pojawianiu się plam od potu. Jeśli chodzi o tkaninę, to oczywiście najlepiej jest wybrać materiały naturalne, choćby len lub miękki jedwab. Osoby, które mają wrażliwą cerę, muszą stronić od materiałów sztucznych, gdyż mogłyby one ją drażnić.
projekty

Autor: bodylook.pl
Źródło: bodylook.pl
Ważne jest także to, żeby piżama była nie tylko praktyczna, ale również ładna oraz utrzymana w spokojnych barwach (niebieskim, wiśniowym), ale nie powinna być jaskrawa, ponieważ w taki sposób nie przygotuje nas do nocnego odpoczynku. Co interesujące, ostatnio bardzo modne są specjalistyczne śpiochy dla dorosłych, jakie swoim wyglądem bardzo przypominają te, które nabywamy dzieciom.

Ponadto musimy wiedzieć, że nieodpowiednio dobrany wzór, mógłby wywołać pewne problemy z układem moczowym albo z drogami oddechowymi. Jest jeszcze kwestia fasonu.

Czy chcesz zgłębić niniejszy temat z odmiennej perspektywy? Jeżeli tak, to zdobądź ważne info (http://flexpress.pl/pl/etykiety-na-butelki-owijki/), które umieszczone są w tym miejscu.

Naturalnie jeśli śpimy sami, to nie ma chyba potrzeby wybierania zmysłowej piżamy. Tę lepiej zachować dla swego partnera.