Czy stylowe buty muszą być niekomfortowe? Wiadomo, że nie! Trzeba jednak zwracać uwagę na znaczące kwestie

Wspaniałej jakości buty zrobione ze skóry musi nie tylko ładnie wyglądać, jak również zapewnić duży komfort. Z kolei, gdy szukamy eleganckich, klasycznych butów do garnituru lub do stroju biznesowego, zazwyczaj zdajemy sobie sprawę, że nie będą zbytnio wygodne. Z reguły możemy założyć, że będziemy w nich chodzić całkiem rzadko. Po pracy tak naprawdę „przesiadamy się” przecież na obuwie sportowe lub trekkingowe. Czy faktycznie scenariusz zawsze musi być taki sam?

Buty męskie

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Alternatywą jest klejone obuwie typu „high-tech”, wytworzone z syntetycznych tworzyw, które według producentów mają nam zapewniać najdogodniejszy sposób użytkowania. Niestety, wszyscy wiemy, że te cuda techniki czasami (i w pewnych warunkach) szybko mogą stracić swoje właściwości – kto np. chodził po rosie w butach z membraną dobrze wie, o co chodzi.

co więcej, syntetyczne materiały nie zapewnią tego rodzaju poczucia komfortu naszym stopom, jakie mamy okazję odczuwać, wybierając obuwie ze skór naturalnych. Najistotniejszym aspektem podczas zakupów jest wybór właściwegofasonu i rozmiaru obuwia. Specjalistyczny sklep z butami powinien zagwarantować fachową radę w tym zakresie. Każdy w końcu ma inny kształt stopy, nawet prawa i lewa stopa mogą się znacznie od siebie różnić. Więcej na temat tutaj: modne buty męskie częstochowa.

Buty męskie

Autor: Hugo Chisholm
Źródło: http://www.flickr.com
W profesjonalnym sklepie na samym początku kontrolowana musi być konstrukcja stopy, kształt i podbicie. Na takiej podstawie wyłącznie można proponować kopyto o odpowiedniej tęgości i rozmiarze. W zwykłych sklepach obuwniczych buty mają zazwyczaj jedną, standardową tęgość, co nie dla każdego jest właściwym rozwiązaniem. Jeśli weźmiemy źle dobrane buty, w złej| szerokości i rozmiarze, wykonane ze sztucznych materiałów, możemy narazić się na pewne problemy zdrowotne: nie tylko odciski, otarte pięty, pęcherze, ale też – w dalszej perspektywie – płaskostopie, halluksy, czy bóle kolan i kręgosłupa. Sprawdź ciekawe oferty: .

Kolejnym sposobem dobierania komfortowych butów jest odszukanie właściwej długości, szerokości oraz kształtu idealnego dla określonej stopy. Niestety, też i te sprawy nie zawsze są możliwe do spełnienia, kiedy zakupy robimy w zwyczajnych sklepach obuwniczych. Pamiętaj piękne, eleganckie modne buty męskie mogą być komfortowe. Warto jednak kupić je na spokojnie w odpowiednim sklepie, który dopasuje je dla nas perfekcyjnie.