Czy męskie szelki nadają się do smokingu oraz jak nosić je na co dzień?

Aby podtrzymać męskie spodnie, zakłada się szelki. Jest to tego typu składnik ubrania, który posiada regulowane paski przypinane za pomocą żabek lub guzików. Na plecach paski są skrzyżowane i tworzą literę X albo Y.

Dziś tego typu szelki można nabyć również w opcji eleganckiej jak i mniej formalnej.
Tego typu szelki męskie mogą doskonale zastąpić zwykły pasek do spodni. Jednak są one bardziej eleganckie niż pasek. Dziś zwykle nosi się pasek, a szelki wkłada na szczególne okazje. Maklerzy giełdowi zakładają szelki w miejscu pracy. Można by je nosić dzisiaj w dwóch odmianach: oficjalnej oraz na co dzień. Do stylowego garnituru szelki muszą być doskonale dopasowane do koloru marynarki oraz spodni. Są one również koniecznym dodatkiem do smokingu, ponieważ uwydatniają jego elegancki styl. Mogą być one wykonane z żakardu, gumy czy skóry. Na jakiekolwiek specjalne okazje, dobrze jest wybrać Szelki posiadające guziki. Przez to tak marynarka jak i spodnie od garnituru, będą wyglądać niezwykle.
witryna sklepowa

Autor: Viktor & Rolf
Źródło: Viktor & Rolf

W przypadku codziennych stylizacji można by sobie zezwolić na więcej luzu. Na co dzień należałoby łączyć różne faktury. Jeżeli decydujesz się na koszulę w kratę i czarne spodnie, dobrze jest dobrać do tego szelki w odcieniu kontrastowym przykładowo brązowym. Na co dzień powinno się unikać jednolitych kolorystycznych połączeń z takiego względu, że niespotykane dodatki nie będą uwidocznione i stracą swój urok. Dziś szelki nakłada się nie tylko do dżinsów, lecz również łączy się je z bawełnianymi koszulkami i kamizelkami. Szelki na spotkanie z przyjaciółmi albo do pracy prawidłowo, aby były zapinane na żabki. Szelki zapinane na guziki można wykorzystywać zarówno w stylizacjach na co dzień jak i oficjalnych.

Należy pamiętać, aby guziki przyszyć od wewnętrznej strony spodni.

Interesująca wiadomość? Jeżeli tak uważasz, poza tym wejdź na ten odnośnik – zobaczysz o wiele więcej w ofercie, która tyczy się rozpatrywanej tutaj tematyki.

Należy jednak powiedzieć, że są one bagatelizowane. Są znakomitym rozwiązaniem dla panów o kształtach okrągłych. Dzięki szelkom jeansy trzymają się na swym miejscu oraz nie zsuwają się z bioder.